Soči - Sparta 4:3Sparta v přípravě poprvé prohrála, Ambri deklasovalo Vítkovice

Hokejisté Sparty v přípravě na extraligovou sezonu po třech vítězstvích poprvé prohráli. Pražané v sobotu nestačili v Chomutově na Soči, týmu Kontinentální ligy podlehli těsně 3:4. Výrazně hůř dopadli hráči Vítkovic, které ve švýcarském Sursee deklasovalo Ambri 6:1.

Sparťané měli dosud na kontě tři jasné výhry při celkovém skóre 18:2, ale dnes narazili. Svěřenci německého kouče Uweho Kruppa prohrávali po druhé třetině už 0:4, ve třetím dějství sice dotahovali, ale marně. Kontaktní gól Roberta Říčky přišel až v poslední minutě.

Rovněž Ostravané se prosadili poprvé až ve třetí dvacetiminutovce za stavu 0:4, kdy se do střelecké listiny zapsal Roberts Bukarts. V dresu švýcarského celku zazářil rakouský útočník Fabio Hofer, který čistým hattrickem zajistil Ambri vedení 3:0 a celkem se trefil čtyřikrát.

Přípravné hokejové zápasy
Chomutov: Soči - Sparta Praha 4:3 (3:0, 1:0, 0:3)
Branky: 7. Archipov, 13. Nazarevič, 16. Lugin, 40. Alexandrov - 43. Kern, 44. Rousek, 60. Říčka.
Sursee (Švýcarsko): Ambri-Piotta - Vítkovice 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
Branky: 8., 24., 29. a 45. Hofer, 42. Rohrbach, 51. Pian - 44. Roberts Bukarts.