Šťastná trefa krále střelců nebo kladenská zvonkohra. Vyberte největší kuriozitu

Play off hokejové extraligy začíná a je nejvyšší čas připomenout si také pět největších kuriozit, které nabídla poslední čtvrtina základní části. Na konci článku můžete hlasovat, která kuriozita mezi 40. až 52. kolem přišla nejzajímavější vám.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

TOP 5 KURIOZITVideo: Tipsport Extraliga / BPA

1) Mikuláš Hovorka (Banes Motor Č. Budějovice)

Mikuláš Hovorka

Hned ve 40. kole hostily České Budějovice Spartu. Už ve čtvrté minutě došlo k úsměvnému momentu, kdy po střele od modré čáry přišel o nůž na brusli domácí bek Mikuláš Hovorka. Ten se pak marně snažil postavit znovu na nohy. Jihočeši první třetinu prohráli, ale nakonec mohli slavit vítězství 5:3.

2) Adam Najman (Bílí Tygři Liberec)

Liberecký Adam Najman (vpravo) v souboji se sparťanským Ondřejem Miklišem.

Bylo to utkání plné vyloučení, ve kterých Liberec ztratil dvoubrankový náskok. Proti Hradci Králové nakonec musely rozhodovat až samostatné nájezdy. K jednomu z nich se rozjel i Adam Najman, jenže ve chvíli, kdy se přibližoval brankáři, nechal kotouč za sebou.

3) Michal Gulaši (Banes Motor Č. Budějovice)

Michal Gulaši

Další zástupce Českých Budějovic. Tentokrát však dostane plus Michal Gulaši. V utkání 49. kola proti Karlovým Varům totiž po souboji u mantinelu poslal na nechtěnou návštěvu střídačky domácího Koffera.

4) Jakub Rychlovský (Bílí Tygři Liberec)

Zleva brankář Dominik Furch z Brna a Jakub Rychlovský z Liberce

Průlomová sezona, ve které se 22letý útočník podíval poprvé do reprezentace a zároveň se stal nejlepším střelcem extraligy. Dopomohl mu k tomu gól v posledním kole na ledě Plzně. Branka vskutku kuriózní, protože Rychlovského střelu nadzvedl hokejkou obránce a brankář Hlavaj si pak puk svou holí hodil do branky.

5) Radek Smoleňák (Rytíři Kladno)

Radek Smoleňák

Rytíři potřetí za sebou budou hájit extraligovou účast v baráži, a to i kvůli sedmnáctizápasové šňůře proher. Leckdy v duelech ale měli i smůlu jako například Radek Smoleňák. Kapitán Středočechů v utkání na ledě Vítkovic předvedl slušnou zvonkohru.

Kdo je autorem největší kuriozity poslední čtvrtiny základní část?