Třinec doma selhal, do čela extraligy jde Sparta, Liberec spustil kanonádu

Hokejisté Sparty vyhráli v pátečním utkání 33. kola Tipsport extraligy na olomouckém ledě 3:0 a dostali se do čela aktuální tabulky. Předstihli Třinec, který doma selhal v bitvě s Pardubicemi 1:4. Pražané mají stejně bodů jako Oceláři, ale na trůn je zatím posílá lepší skóre. Třinec ale odehrál o dva zápasy méně a může se na první příčku vrátit. V dalších zápasech si Vítkovice doma poradily s Mladou Boleslaví 3:1, stejným poměrem zvítězil Hradec Králové nad Litvínovem, Plzeň v derby porazila Karlovy Vary 4:3 a Liberec doma deklasoval nováčka z Českých Budějovic 7:0.

Brankář Třince Jakub Štěpánek inkasuje gól.

Sparta hrála na Hané dvě třetiny vyrovnaný zápas, čekalo se na gól. Na začátku třetí části hry se prosadil v oslabení Buchtele a odstartoval silnou desetiminutovku Pražanů. Ti po zásahu Juričny vedli ve 49. minutě už 3:0 a o vítězi nebylo pochyb.

Třinec doma nezvládl úvodní dějství duelu s Dynamem. Oceláři nabrali tříbrankové manko a z šoku už se nevzpamatovali. V prostřední dvacetiminutovce sice snížil M. Kovařčík, jenže to bylo ze strany favorita všechno. Ve třetí třetině naopak hosté navýšili vedení a kontrolovali vývoj duelu, který vyhráli 4:1.

Hokejisté Pardubic se radují z gólu.

Vítkovice sáhly ke změnám v sestavě a na Mladou Boleslav vyrukovaly s posilami Galvinšem, Pyrochtou a Svačinou. A řez hráčským kádrem zafungoval. Domácí vyhráli 3:1 a připsali si tři body po osmi zápasech poprvé od 13. prosince. Gólem a přihrávkou k úspěchu přispěl nejlepší vítkovický střelec Dominik Lakatoš. Mladá Boleslav v Ostravě nebodovala po šňůře pěti venkovních výher.

Zleva brankář Českých Budějovic Jiří Patera, Adam Musil z Liberce a René Vydarený z Českých Budějovic.

Hokejisté Plzně oplatili po výsledku 4:3 Energii porážku z předchozího západočeského derby. Do vedení šli Indiáni díky dvěma trefám navrátilce z mistrovství světa juniorů Martina Langa, který debutoval v nejvyšší soutěži a branky zaznamenal v rozmezí 25 sekund. Hosté však na začátku třetí třetiny vyrovnali a výsledek byl znovu otevřený. Poté se však domácí prosadili dvakrát a díky vítěznému přesilovkovému gólu Jakuba Poura uspěli podruhé za sebou.

Bílí Tygři vyhráli potřetí v řadě. Tentokrát zdolali nováčka z Českých Budějovic vysoko 7:0. Největší podíl na výhře severočeského celku měl Jaroslav Vlach. Ten se blýskl hattrickem a k tomu přidal i jednu asistenci. Další hvězdou Tygrů byl zkušený útočník Petr Jelínek. Ten vstřelil úvodní dva góly a na další dvě branky přihrál.

Jakub Lev (dole) z Hradce Králové střílí gól. Zleva brankář Litvínova Šimon Zajíček a Uvis Janis Balinskis z Litvínova.

Hradec Králové na domácím ledě potvrdil, že se mu proti Litvínovu daří. Mountfiled vyhrál 3:1 a zaknihoval nad Vervou čtvrtou výhru v řadě. Východočeši vedli po dvou třetinách 2:1. Litvínov ale mohl myslet na bodový zisk, když Smoleňák v 52. minutě odmítl pojistit náskok a neproměnil trestné střílení. V čase 59:12 však trefou do prázdné branky vzal Litvínovu naděje Cingel´. Pak bylo hotovo.

33. kolo hokejové Tipsport extraligy:
Třinec - Pardubice 1:4
Branky: 36. M. Kovařčík - 12. Camara, 18. Rohlík, 20. Anděl, 41. Blümel.
Olomouc - Sparta 0:3
Branky: 42. Buchtele, 44. Tomášek, 49. Jurčina.
Vítkovice - Mladá Boleslav 3:1
Branky: 11. Lakatoš, 27. Krenželok, 29. Schleiss - 18. Flynn.
Plzeň - Karlovy Vary 4:3
Branky: 31. a 31. Lang, 50. Eberle, 56. Pour - 38. Skuhravý, 42. Koblasa, 58. Graňák.
Liberec - České Budějovice 7:0
Branky:  22., 24. a 52. Vlach, 2. a 8. Jelínek, 26. Bulíř, 30. Birner.
Hradec Králové - Litvínov 3:1
Branky: 14. Lev, 22. Zachar, 60. Cingel´- 31. Pospíšil.