Hlavní obsah

V zápase pro děti drak porazil rytíře. Věřím, že jsme ale děti potěšili, usmíval se třinecký Hudáček

Jiří TomaškovičSport.czPrávo
6. 11. 2022 21:00

Třinec věnoval nedělní extraligové utkání dětem, pohádkové obyčeje ale zcela postavil na hlavu. Kladenský rytíř totiž v souboji s domácím drakem dostal pořádně naloženo. Třemi góly se na největším výprasku Kladna v této sezoně 8:0 podílel slovenský útočník Libor Hudáček.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Hráči Třince se radují z pátého gólu proti Kladnu. Zleva Marko Daňo, Martin Marinčin a autor gólu Libor Hudáček.

Článek

„V pohádce bychom asi měli prohrát, ale takto jsme nad tím nepřemýšleli, přestože v kabině máme dětí dost a věděli jsme, že budou na tribuně," smál se slovenský útočník. „Chtěli jsme jim udělat radost výhrou a je super, že byla tak vysoká a s nulou, takže i Mazy (Marek Mazanec) potěšil i své děti," pokračoval Hudáček.

Letní posila Ocelářů se rozjížděla pozvolna a na první gól za Třinec čekala osm zápasů, v posledních třech odehraných jich Hudáček nastřílel ale hned šest. Proti Kladnu si připsal třetí extraligový hattrick kariéry.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Zleva překonaný brankář Kladna Landon Bow a autor gólu Libor Hudáček z Třince.

„Moc jich nemám, takže si pamatuju i ty dva předešlé z Liberce. Každý vstřelený gól mi zvedá sebevědomí a pak to jde lehčeji, jako dnes například, kdy mi ke dvěma pomohli Kladeňáci, za což jim děkuju. Je to skvělé dát znovu několik gólů a těšit se z výhry," poukázal Hudáček na svou první i třetí gólovou střelu, které za záda vlastního brankáře usměrnili nejprve obránce Sotnieks a poté také útočník Indrák.

Třemi body se na nejvyšším vítězství v extralize od března 2014 (10:2 proti Kometě Brno) přičinili ještě útočníci Aron Chmielewski (2+1) a Andrej Nestrašil (0+3). „Byl to povedený zápas také pro Karlise (Čuksteho) i Dana (Kurovského), kteří dali první gól. Je to super, teď bych už se potřeboval chytit ještě i já. Ale jsem rád za kluky, protože to pomůže nejen jim, ale celému týmu," říkal Nestrašil.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Zleva Marko Daňo z Třince a překonaný brankář Kladna Landon Bow.

Kladno po důležité páteční výhře s Litvínovem (3:2 v prodloužení), tentokrát schytalo ostudný výprask. „Dělali jsme hrozné chyby a Třinec je tak zkušený, že jich pochopitelně využil," povzdychl si kladenský útočník Adam Kubík. „Musíme se v prvé řadě omluvit našim fanouškům, především pak těm deseti patnácti, kteří jeli do Třince přes celou republiku a museli se na to koukat. Jakmile se skóre dostalo na 5:0, tak už bylo jen otázkou, na jakém se zápas zastaví," zlobil se trenér Kladna Jiří Burger.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.