Z bijce v oporu Liberce. Tohle se nepoštěstí každý den, radoval se Vlach po sestřelení Sparty

Zažívá nejlepší sezonu své kariéry. Už dávno není jen hráčem, který se nebojí tvrdé hry, klidně se na ledě porve a trenéři jej nasazují převážně na elitní formaci soupeře. Osmadvacetiletý útočník Jaroslav Vlach se naopak vypracoval v jednoho z klíčových hráčů Liberce a v sobotu v prvním semifinále play off na ledě Sparty to zase potvrdil. Hattrickem ve třetí třetině režíroval obrat Bílých Tygrů z 0:1 na 5:1 a zajistil jim v sérii první bod.

Jaroslav Vlach z Liberce se raduje z gólu.

Byl to váš životní zápas?

Nevím, jestli životní... Dát hattrick v play off se ale nepovede každý den, takže jsem za něj rád. Lhal bych, kdybych řekl, že ne. Pro mě je ale nejdůležitější, že jsme vyhráli a máme první bod. V neděli jedeme nanovo.

Pomýšlel jste na hattrick už po své druhé trefě?

Abych řekl pravdu, tak ne. Pořád jsem se bál, abychom to uhráli a Spartu porazili. Na nic jiného jsem nemyslel.

Jaroslav Vlach (vlevo) z Liberce střílí gól do sítě Sparty.

34 vteřin před koncem ale přišel váš třetí gól a po lednovém zápase s Českými Budějovicemi tedy druhý hattrick v extralize a první v play off. Schoval jste si puk na památku?

Ano, schoval mi ho a po zápase předal Radan Lenc. Děkuju mu za to.

Vystavíte si ho doma?

Vystavovat si ho asi nebudu, ale dám si ho ke svým věcem, kde mám dresy a vyhrané medaile.

Už ve čtvrtfinálové sérii proti Hradci jste ve čtyřech zápasech vstřelil dva góly, přidal stejný počet asistencí a byl druhým nejproduktivnějším hráčem mužstva. Odráží se vaše forma i na sebevědomí?

Snažím se hrát pořád stejně. Ale mám prostor na ledě, okolo sebe dobré spoluhráče, kteří mi to umějí nachystat.

Jaroslav Vlach z Liberce (uprostřed) se raduje z gólu na ledě Sparty.

Překvapilo vás, že přestože se hraje bez diváků, přilétla na led i kšiltovka?

Naši kustodi jsou dobrý kluci, takže mě to ani nepřekvapilo (směje se). Bylo to od nich hezký, ale čepici jim vrátím.

Navzdory dlouhé pauze, kterou oba týmy před semifinále měly, se hrál hokej ve velmi slušném tempu. Souhlasíte?

Oba mančafty byly odpočinuté a chviličku trvalo, než se do toho dostaly, protože trénováním zápasovou praxi nezískáte. Postupem času měl ale zápas slušné tempo a hrál se dobrý hokej.

Hokejisté Liberce se radují z třetího gólu.

Snažili jste se po první třetině, kterou jste prohráli 0:1, zůstat v klidu a hlavně nepanikařit?

Věděli jsme, že musíme být trpěliví a pokračovat v dosavadním výkonu. Víme, že v dnešním hokeji je základem všeho dobrý pohyb. A dneska jsme dobře jsme bruslili a výborně forčekovali. Šli jsme si za vyrovnáním a ve třetí třetině zápas zlomili na svou stranu.