Znojmo skončilo na turnaji v Trenčíně třetí

TRENČÍN

Hokejisté Znojma si vedli nejlépe z trojice českých klubů na turnaji v Trenčíně, kde v sobotu porazili 4:2 Skalici a obsadili třetí místo. Vítězem Rona Cupu se stal Zvolen, který vyhrál všechny tři zápasy. Nad Třincem zvítězil na závěr 5:4. V dalším česko-slovenském souboji uspěl Zlín, který po pěti porážkách v přípravě porazil Duklu Trenčín 3:0. Hostitel turnaje získal ve třech utkáních jen bod.

Zlínu zajistily výhrou nad Trenčínem přesnější koncovka a výborný výkon brankáře Murína. Hned v úvodní třetině skórovali v přesilovkách Mokrejš a Gavlas a vítězství Zlína pojistil pět minut před koncem Balaštík.

Znojmu v utkání se Skalicí vyšla dokonale hra v početní převaze, všechny čtyři branky dali Orli v přesilovkách. Po bezbrankové úvodní třetině si Znojmo v prostřední části po střelách Bartka, Hamana a Rýgla vypracovalo náskok 3:0. V závěru aktivněji hrající Skalica korigovala, ale vítězství Orlů zpečetil 66 sekund před koncem Svoboda.

Třinec, který prohrál i v pátek se Skalicí, uspěl jen v první den turnaje proti Trenčínu. Zvolen se v sobotu dostal do vedení v 13. minutě, když se v přesilovce prosadil český obránce Kolafa. Martynek se Sekerášem ale góly během 63 vteřin získali Třinci vedení. Po Kloudově vyrovnání ještě jednou získal Ocelářům náskok Martynek, ale Tatar rychle odpověděl a v 43. minutě upravil na 4:3 pro Zvolen Čierny. Pak se sice trefil třinecký Polanský, ale v 58. minutě rozhodl o výhře slovenského týmu český útočník Vozdecký.

Rona Cup:
HKm Zvolen - Oceláři Třinec 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)
Branky: 13. Kolafa, 22. Klouda, 29. Tatar, 43. J. Čierny, 58. Vozdecký - 14. a 28. Martynek, 15. Sekeráš, 44. Polanský.
HK 36 Skalica - Znojemští Orli 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)
Branky: 42. Ivičič, 58. Višňovský - 25. Bartek, 32. Haman, 39. Rýgl, 59. Svoboda.
Dukla Trenčín - RI Okna Zlín 0:3 (0:2, 0:0, 0:1).
Branky: 3. Mokrejš, 18. Galvas, 55. Balaštík. Rozhodčí: Lokšík - Bundil, Müllner. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2.
Konečné pořadí:
1. Zvolen 6 bodů (12:6), 2. Skalica 4 (9:8), 4. Znojmo 3 (8:9), 3. Třinec 2 (11:11), 5. Zlín 2 (6:6), 6. Trenčín 1 (5:11).