Hlavní obsah

Fenomenální Kanada a USA. Bitva o zlato na MS. O tomhle sníme, bude to zábava, těší se Američan

5. 1. 2021 9:05

Kanada a USA, zámořské týmy sehrají finále hokejového mistrovství světa juniorů v Edmontonu. Kanadští mladíci v semifinále přejeli Rusy 5:0, Američané porazili Finsko 4:3. O zlato budou bojovat týmy, které roky potvrzují svoji kvalitu. „Naše obrana byla dnes fenomenální,“ byl nadšený kanadský trenér Andre Tourigny.

Foto: JASON FRANSON, ČTK/AP

Rozmíška mezi Kanaďanem Peytonem Krebsem a Zacharem Bardakovem z Ruska. Foto: JASON FRANSON, ČTK/AP

Článek
Fotogalerie

Kanadští hráči obhajují titul z minulého světového šampionátu, pokud zdolají USA, mohou slavit třetí titul za poslední čtyři roky. Američané v posledních pěti uplynulých letech získali čtyři medaile, v roce 2017 byli zlatí. Kdo se bude radovat v roce 2021?

Kanada jde za obhajobou titulu s velkým sebevědomím, odehrála na turnaji šest utkání, všechna vyhrála, vstřelila 41 gólů a pouze 4 branky inkasovala. Ani Rusové, loni stříbrní, neuspěli. „Tohle je hokej, takové věci se stávají. Gratulujeme Kanadě, hráči odvedli skvělou práci a vítězství si zasloužili. Měli jsme hrát lépe," byl zklamaný ruský kapitán Vasilij Podkolzin.

Kanadský gólman Devon Levi odchytal na turnaji šest zápasů, má šest výher a téměř 98procentní úspěšnost. „Hra dozadu byla neskutečná. Je úžasné sledovat, jak se každý snaží. Tohle mi práci mnohem usnadňuje," děkoval po Rusku kanadský brankář.

Foto: JASON FRANSON, ČTK/AP

Kanadský brankář Devon Levi udržel v semifinálovém utkání s Ruskem čisté konto.Foto: JASON FRANSON, ČTK/AP

Mnohem vyrovnanější bylo druhé semifinále, kde o výhře USA rozhodl v 59. minutě Kaliyev. Klíčová trefa padla 76 sekund před koncem třetí dvacetiminutovky. Tento moment rozhodl, že se ve finále proti sobě postaví dva zámořské celky, mezi kterými panuje velká rivalita.

„Tohle je něco, o čem sníte, USA a Kanada v zápase o zlatou medaili. Bude to zábavné utkání. Pokud chceme získat zlatou medaili, musíme hrát celých 60 minut," upozornil hned po semifinále Američan John Farinacci, který se v semifinále také zapsal mezi střelce.

Další program (začátky v SEČ):
Úterý 5. ledna:
23:30, o 3. místo: Finsko - Rusko.
Středa 6. ledna:
03:30, finále: Kanada - USA.

Kanada s USA hrála ve finále dvacítek naposledy v roce 2017. Titul brali Američané. O bronz už dnes před půlnocí SEČ bude bojovat Rusko s Finskem. Jedna medaile z turnaje zůstane v Evropě.

„Byl to opravdu úžasný výlet s těmito kluky, být tady v bublině. Stále chceme získat medaili a být na tento tým hrdí, takže určitě ze sebe vydáme to nejlepší, co máme, a pokusíme se získat bronzovou medaili," věří v úspěch finský Kasper Puutio.

Foto: JASON FRANSON, ČTK/AP

Fin Kasper Simontaival překonává amerického gólmana Spencera Knighta.Foto: JASON FRANSON, ČTK/AP

Vrcholem ale bude boj o zlato. „Poslední zápas si chcete zahrát. Chcete být součástí něčeho zvláštního a poslední utkání bude zvláštní. Jsem hrdý, kam jsme se dostali, ale čeká nás ještě hodně práce," ukončil euforii před finále kanadský trenér.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Kdo vyhraje zlato na MS20 v Edmontonu?
Kanada
70 %
USA
30 %
Celkem hlasovalo 343 čtenářů.

Reklama

Sdílejte článek
  1 : 2 Kladno - Třinec 1 : 2 dohráno
20220126T18 : 00:00+0100
Kladno vs. Třinec
Kladno vs. Třinec
Kladno
Třinec
  7 : 6 pp Vítkovice - Karlovy Vary 7 : 6 pp   dohráno
20220126T17 : 30:00+0100
Vítkovice vs. K. Vary
Vítkovice vs. K. Vary
Vítkovice
K. Vary
  3 : 0 Pardubice - Olomouc 3 : 0 dohráno
20220126T17 : 00:00+0100
Pardubice vs. Olomouc
Pardubice vs. Olomouc
Pardubice
Olomouc
O2 TV Sport Plzeň - Pardubice dnes 17 : 30
20220127T17 : 30:00+0100
Plzeň vs. Pardubice
Plzeň vs. Pardubice
Plzeň
Pardubice
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •