Švýcarsko - Finsko 0:4Hokejisté Finska zahájili domácí turnaj EHT výhrou nad Švýcary

Hokejisté Finska porazili na úvodu domácího turnaje Karjala, který je součástí série Euro Hockey Tour, v Tampere Švýcarsko 4:0. Hattrickem pomohl Seveřanům k vítěznému vstupu do sezony útočník Antti Suomela, vítězný gól dal ale již v sedmé minutě Janne Kuokannen. Čisté konto uhájil Christian Heljanko.

Hokejisté Finska se radují z branky

Svěřenci kouče Jukky Jalonena přečkali bez úhony úvodní příležitosti a pak sami udeřili. Riata vychytal Heljanko, z dobré pozice minul Simion a tak trestal Kuokannen, když se dostal ke zblokovanému puku v prostoru mezi kruhy a prostřelil Berru.

Z totožné pozice - jen po povedené individuální akci - zvýšil na začátku 17. minuty Suomela a načal svůj velký střelecký večer. Seveřané měli od té doby zápas pod kontrolou.

Turkulainena ve 25. minutě sice vychytal Berra, ale Finy to nemuselo mrzet, protože Heljanko, brankář Tappary Tampere, zůstával neprůstřelný. Po druhé třetině měl 15 úspěšných zásahů, na konci utkání 25.

Hned v úvodu třetího dějství sice udržel Švýcarům malou naději na zvrat Berra při možnosti Levtchiho, jenže ve 48. minutě chybovali. Oksanenovo zakončení sice ještě vykryl Berra, ale vyrazil kotouč pouze na hůl dojíždějícího Suomely, který měl snadnou práci.

V polovině třetiny nevyužili Švýcaři jedinou přesilovku v utkání, v 55. minutě to pak zkusil s hrou bez gólmana a toho využil k dovršení hattricku Suomela.

Turnaj Karjala, součást Euro Hockey Tour:
Švýcarsko - Finsko 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Kuokkanen (Vesalainen), 17. A. Suomela, 48. A. Suomela (A. Oksanen), 56. A. Suomela (A. Oksanen). Rozhodčí: Šindel (ČR), Holm - Lundgren (oba Švéd.), Niittylä (Fin.). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 7875.
Švýcarsko: Berra - Kukan, Marti, Egli, Müller, Berni, Le Coultre - Ch. Bertschy, Thürkauf, Andrighetto - Simion, Ambühl, Nussbaumer - Martschini, Senteler, Herzog - Riat, Richard, Lehmann. Trenér: Fischer.
Finsko: Heljanko - Saarijärvi, Riikola, Niku, Lindbohm, Laaksonen, Leskinen, Seppälä, Vittasmäki - Repo, A. Suomela, A. Oksanen - Turkulainen, Kuokkanen, Vesalainen - Ikonen, Björninen, Levtchi - Erholtz, Jul. Mattila, Jääskä. Trenér: J. Jalonen.

3 : 4 pp Česko - Kazachstán 3 : 4 pp   dohráno
20240429T14 : 00:00+0200