Hokejisté Kazaně vyřadili Vůjtkovo Dynamo a jsou ve finále KHL

MOSKVA

Hokejisté Kazaně se stali druhým finalistou Kontinentální hokejové ligy. V pátek vyhráli na ledě Dynama Moskva 3:1 a tým vedený českým trenérem Vladimírem Vůjtkem v semifinálové sérii porazili 4:2. O Gagarinův pohár si Kazaň zahraje s Jaroslavlí.

Hokejisté Dynama Moskva Sergej Zinovjev (vlevo) a Vitalij Jeremejev

Po bezbrankové první třetině se ujalo vedení domácí Dynamo, když se po 50 vteřinách hry ve druhé části trefil Alexej Kaljužnyj. O obrat skóre se poté postarala hostující dvojice Alexej Baďukov, Oleg Petrov. Ve 33. minutě nejprve prvně jmenovaný po spoluhráčově přihrávce vyrovnal, ve 46. minutě si role vyměnili. Výhru zpečetil gólem do prázdné branky Jukka Hentunen.

Vedle Vůjtka skončila sezóna také pro obránce Dynama Karla Rachůnka a útočníka Petra Čajánka. O titul si tak zahrají pouze dva čeští hráči Josef Vašíček a Zbyněk Irgl z Jaroslavle. Finále začne ve čtvrtek na ledě Kazaně.

Semifinále Kontinentální hokejové ligy - 6. zápas
Dynamo Moskva - Kazaň 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 21. Kaljužnyj,  - 34. Baďukov, 46. Petrov, 59. Hentunen. Konečný stav série: 2:4.