Hrubec dva dny po titulu brankáře týdne vychytal v KHL další čisté konto

20. 10. 2021 20:38

Brankář Šimon Hrubec vychytal podruhé v tomto ročníku Kontinentální hokejové ligy čisté konto a pomohl Omsku k dvoubodovému zisku z utkání na ledě Nižního Novgorodu. Obhájce Gagarinova poháru Avangard zvítězil 1:0, český reprezentant zneškodnil 29 střel domácích hráčů.

Český brankář Šimon Hrubec. Ilustrační fotoFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Jediné dosavadní čisté konto udržel Hrubec v prvním zápase sezony 1. září doma proti CSKA Moskva. Druhé přidal dva dny poté, co ho vedení ligy vyhlásilo nejlepším brankářem uplynulého týdne.

Na třicetiletého účastníka posledních dvou mistrovství světa šlo za úvodních 40 minut zápasu jen devět střel, v poslední třetině jich ale musel zlikvidovat dvacet. Rozhodl gól Arsenije Gricjuka z 31. minuty, Omsk vyhrál šestý zápas za sebou.

KHL:
Nižnij Novgorod - Omsk 0:1 (čisté konto Hrubec)

Souhrn z výsledků:
Včera základní část - úterý 30. listopadu Spartak Spartak Moskva - Lokomotiv Jaroslavl Jaroslavl Spartak - Jaroslavl 1 : 2 sn
Včera základní část - úterý 30. listopadu Omsk Avangard Omsk - Neftěchimik Nižněkamsk Nižněkamsk Omsk - Nižněkamsk 6 : 1
20211130T17 : 30:00+0000
Omsk vs. Nižněkamsk
Omsk
Nižněkamsk
Včera základní část - úterý 30. listopadu Dynamo Dynamo Moskva - Ak Bars Kazaň Kazaň Dynamo - Kazaň 4 : 1
Včera základní část - úterý 30. listopadu CSKA CSKA Moskva - Metallurg Magnitogorsk Magnitogorsk CSKA - Magnitogorsk 6 : 4
Včera základní část - úterý 30. listopadu Vladivostok Admiral Vladivostok - Salavat Julajev Ufa Ufa Vladivostok - Ufa 0 : 2
29.11.2021 základní část - pondělí 29. listopadu Petrohrad SKA Petrohrad - Severstal Čerepovec Čerepovec Petrohrad - Čerepovec 1 : 3
29.11.2021 základní část - pondělí 29. listopadu Novgorod Torpedo Nižnij Novgorod - Viťaz Podolsk Viťaz Novgorod - Viťaz 4 : 1
28.11.2021 základní část - neděle 28. listopadu Kunlun Rudá Hvězda Kunlun - Metallurg Magnitogorsk Magnitogorsk Kunlun - Magnitogorsk 1 : 5

4 Jaroslavl Jaroslavl 35 15 2 1 2 4 11 89 : 77 42
5 Minsk Minsk 33 12 4 0 4 2 11 97 : 105 38
6 Riga Riga 32 9 1 0 4 2 16 63 : 97 26