Novosibirsk - Čeljabinsk 2:4Hyka se Sedlákem pomohli Čeljabinsku otočit zápas KHL v Novosibirsku

Hokejisté Čeljabinsku zvítězili v KHL i díky dvoubodovým příspěvkům českých útočníků Tomáše Hyky a Lukáše Sedláka 4:2 na ledě Novosibirsku. Hyka zaznamenal gól a nahrávku, Sedlák dvě asistence a byli oceněni jako největší dvě hvězdy zápasu.

Tomáš Hyka se raduje z branky (archivní foto)

Favorizovaný Čeljabinsk prohrával po dvou třetinách 1:2, ale třemi góly během sedmi minut třetí části se mu podařilo skóre obrátit. Nejprve ve 46. minutě vyrovnal Alexej Potapov, na 3:2 pro Traktor otočil po akci Hyky se Sedlákem v 50. minutě Nick Bailen a necelé tři minuty nato pečetil skóre po Sedlákově nahrávce před prázdnou branku Hyka.

Čeljabinsk se díky třetí výhře z posledních čtyř zápasů bodově dotáhl v tabulce Východní konference na vedoucí Magnitogorsk, jenž odehrál o tři utkání méně.