Spartak - Dynamo 2:3 PPJaškin v prodloužení rozhodl o postupu Dynama do čtvrtfinále KHL

Moskva/Praha

Český hokejový útočník Dmitrij Jaškin rozhodl gólem v prodloužení o postupu Dynama Moskva do čtvrtfinále KHL. Jeho trefa v 64. minutě městského derby na ledě Spartaku znamenala vítězství 3:2, Dynamo vyhrálo sérii 4:2 na zápasy a zkompletovalo osmičku postupujících týmů. Jeho příštím soupeřem bude nejvýše nasazený celek po základní části a vítěz Západní konference CSKA Moskva.

Dmitrij Jaškin.

Zápas se kvůli epidemii koronaviru odehrál bez diváků a nejproduktivnější český hráč v soutěži Jaškin v něm dokonal druhý obrat ve skóre. Ten první se povedl ve druhé třetině domácím a zásluhu na něm měl i autor gólu na 1:1 Robin Hanzl.

Spartak šel těsně před druhou přestávkou do vedení, ale ve třetí části švédský útočník Andre Petersson vyrovnal a v nastavení Jaškin opakovanou střelou po odrazu puku od obránce překonal slovenského gólmana Júlia Hudáčka.

O vítěznou trefu ho nepřipravila ani trenérská výzva. V sérii se Spartakem si rodák z Omsku připsal třetí gól a šestý bod.

Osmifinále Kontinentální hokejové ligy:
Západní konference - 6. zápas:
Spartak Moskva - Dynamo Moskva 2:3 v prodl. (Hanzl 1+0 - Jaškin 1+0), konečný stav série 2:4.