Novosibirsk - Jekatěrinburg 4:3Stav série 3:0Jekatěrinburg s Kovářem je v osmifinále KHL na pokraji vyřazení

Ani 38 úspěšných zákroků gólmana Jakuba Kováře nepomohlo hokejistům Jekatěrinburgu vybojovat první vítězství v osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy. Avtomobilist podlehl na ledě Novosibirsku 3:4 v prodloužení, v sérii prohrává 0:3 a je na pokraji vyřazení.

Jakub Kovář v bráně Jekatěrinburgu

Hlavním strůjcem výhry domácích byl finský útočník Juuso Puustinen, který dal hattrick. Prodloužení rozhodl v 70. minutě dvacetiletý Nikita Šaškov, který se vedle branky dostal k puku a procedil ho za Kovářova záda.

Třetí vítězství si až v prodloužení připsaly také Kazaň proti Nižněkamsku a CSKA v sérii s Nižním Novgorodovem. Naopak snížit na 1:2 na zápasy se povedlo Spartaku Moskva, který zdolal městského rivala Dynamo 5:4 rovněž v prodloužení, přestože prohrával v páté minutě už 0:3. U gólu na 4:3 pro Dynamo asistoval i druhý nejproduktivnější hráč základní části Dmitrij Jaškin. Spartaku zařídil výhru v 76. minutě Michail Kotljarevskij.

Osmifinále Kontinentální hokejové ligy:
Východní konference - 3. zápasy:
Novosibirsk - Jekatěrinburg 4:3 v prodl., stav série 3:0;
Nižněkamsk - Kazaň 1:2 v prodl., stav série 0:3
Západní konference - 3. zápasy:
Nižnij Novgorod - CSKA Moskva 1:2 v prodl., stav série 0:3
Spartak Moskva - Dynamo Moskva 5:4 v prodl. (za hosty Jaškin 0+1), stav série 1:2