Jekatěrinburg - Novgorod 6:5Kovář dostal v KHL pět gólů, přesto vychytal Jekatěrinburgu výhru

Moskva/Praha

Brankář Jakub Kovář dostal v utkání Kontinentální hokejové ligy pět gólů, přesto pomohl Jekatěrinburgu k výhře. Nejlepší celek Východní konference doma zvítězil nad Nižním Novgorodem 6:5.

Brankář Jakub Kovář, ilustrační foto.

Kovář opustil branku v 29. minutě za stavu 2:4, ale na počátku třetí třetiny se po zranění náhradníka Andreje Makarova musel na led vrátit. To už domácí vedli 5:4 a dvoubodový zisk udrželi.

Střídán byl i další český gólman Dominik Furch z Čerepovce, který podlehl v Petrohradu 1:4. Poslední třetinu místo Furcha odchytal Sergej Korobov, kterého domácí hráči nepřekonali.

Stejným poměrem doma prohrál bratislavský Slovan s lídrem soutěže CSKA Moskva. Českého brankáře Jakuba Štěpánka třikrát překonal olympijský vítěz Kirill Kaprizov, který se asistencí podílel i na zbývajícím gólu hostů. Čistý hattrick v závěrečné třetině stihl Kaprizov nastřílet za necelých devět minut.