Jaroslavl - Lev 2:1Lev v Jaroslavli ještě pět minut před koncem vedl, nakonec padl v prodloužení

Ještě necelých pět minut před koncem třetí třetiny na ledě Jaroslavle vedli, nakonec se ale hokejisté pražského Lva musejí po prohře 1:2 po prodloužení spokojit se ziskem pouhého bodu. Na úvodní gól Oystricka totiž v 56. minutě odpověděl Černikov, o výhře Lokomotivu pak v čase 60:28 rozhodl švédský obránce Kronwall. Svěřenci kouče Sýkory uzavřou sérii tří zápasů na ledě soupeřů v neděli proti Atlantu Mytišči.

Gólman pražského Lva Jakub Štěpánek.

V brance českého celku se podruhé v sezóně objevil Jakub Štěpánek, po sedmi minutách hry ale musel kvůli potížím s výstrojí opustit led a na tři minuty a osmatřicet vteřin jej mezi třemi tyčemi nahradil Ondřej Kocián. Pro jednadvacetiletého gólmana šlo o premiéru v KHL a v polovině desáté minuty vytáhl parádní zákrok lapačkou proti Petrovově střele z první.

Jaroslavl si i ve zbytku první třetiny udržovala převahu, Štěpánek ale svůj tým podržel zejména po Škoulově chybě za brankou, když vychytal zakončujícího Višněvského i dorážejícího Galimova.

Po změně stran Lev přidal a ve 32. minutě se dostal do vedení. Byť šťastným způsobem. Nahození kanadského obránce Oystricka od modré nešťastně tečoval domácí útočník Petrov a Sanford neměl šanci zareagovat. V závěru prostřední části hry byli domácí blízko srovnání, když si Galimov položil Štěpánka, pak ale jeho pas před zcela prázdnou brankou netrefil Anisimov.

Krátce po začátku třetí třetiny odmítl pojistku náskoku Červenka, a tak musel předvádět svá kouzla Štěpánek. Ten se vytáhl hlavně proti tutovce Černikova a následné dorážce Averina. Jenže v 56. minutě už Černikov českého gólmana překonal. Duel tak dospěl až do prodloužení, v němž po osmadvaceti vteřinách zajistil Jaroslavli bod navíc švédský obránce Stafan Kornwall.

Kontinentální hokejová liga:
HC Lokomotiv Jaroslavl - HC Lev Praha 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 56. Černikov (Averin, Petrov), 61. Kronwall (Plotnikov) - 32. Oystrick. Rozhodčí: Ravodin, Beljajev - Birin, Medvěděv. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 9000.
Jaroslavl: Sanford - Kronwall, Guskov, Flood, Pašnin, Lepistö, Višněvskij, Jakovlev - Hagman, Kaljužnyj, Kozlov - Černikov, Averin, Petrov - Plotnikov, Anisimov, Galimov - Truněv, Ljudučin, Kartajev. Trenér: Tom Rowe.
Lev Praha: Štěpánek (8.-11. Kocián) - Němec, Škoula, Krejčík, Mikuš, Hunkes, Oystrick, Porseland - Voráček, Červenka, Novotný - Hossa, Mikúš, Jar. Svoboda - Klepiš, Vrána, Bartečko - T. Rachůnek, Christensen, Řepík - Cingel. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.
Další páteční zápasy KHL:
Omsk - Čeljabinsk 3:4 po sam. nájezdech (za hosty Bulis 1+0)
Barys Astana - Jekatěrinburg 7:2
Chanty-Mansijsk - Magnitogorsk 3:2 (za domácí Trončinský 1+0)
Čerepovec - Dynamo Moskva 4:2
Nižnij Novgorod - CSKA Moskva 1:6
Atlant Mytišči - Slovan Bratislava 0:2
Spartak Moskva - Kazaň 1:3
Viťaz Čechov - Petrohrad 2:3
Doněck - Ufa 4:1
Riga - Nižněkamsk  6:4 (za hosty Netík 1+0, Koukal 0+1).

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52