Viťaz - Nižněkamsk 3:1Obránci Mozík a Polášek v KHL skórovali

Moskva

Obránce Vojtěch Mozík, který kvůli zranění chybí v nominaci české hokejové reprezentace na Channel One Cup, se dnes podílel v KHL gólem a asistencí na vítězství Viťazu nad Nižněkamskem 3:1. Za poražený tým skóroval jiný český bek Adam Polášek.

Mozík byl ve čtvrté minutě u první gólové akce zápasu, po jeho střele od modré čáry otevřel skóre Arťom Švec-Rogovoj. V 27. minutě v přesilovce už Mozíkova rána od modré prošla až do branky a bylo to 2:0. Mozík se zapsal mezi střelce po více než dvou měsících, s pěti góly a deseti asistencemi je nejproduktivnějším obránce Viťazu.

Stejným způsobem a rovněž v početní výhodě v 50. minutě snížil Polášek, který také vévodí produktivitě obránců ve svém týmu. Na kontě má šest gólů a 14 asistencí.

Už sedmnácté vítězství v řadě si připsali hokejisté CSKA Moskva, kteří porazili Omsk 3:2 a vládnou celé soutěži.