Novosibirsk - Novokuzněck 3:0Posledním účastníkem play off KHL se stal Nižněkamsk

Moskva

Něftěchimik Nižněkamsk se stal posledním účastníkem play off Kontinentální hokejové ligy. Osmé místo ve východní tabulce mu zajistila bodová ztráta Astany, která sice v Omsku zvítězila nad lídrem konference 3:2, ale až po samostatných nájezdech. Nižněkamsku tak posléze nikterak nevadila ani domácí porážka 2:4 s Ufou.

Brankář Alexander Salák v dresu české reprezentace.

Alexander Salák udržel na závěr základní části šesté čisté konto v ročníku a 27 zásahy pomohl Novosibirsku k výhře 3:0 nad Novokuzněckem. Poslední gól vstřelil Tomáš Vincour, který krátce poté dostal pětiminutový trest za rvačku.

Skóroval také Filip Novák z Čeljabinsku, jenž zvítězil na ledě Chanty-Mansijsku 7:4. Český obránce využil v 35. minutě přesilovou hru, na poslední branku zápasu pak přihrál Andreji Popovovi. Roman Horák byl autorem prvního gólu Viťazu Podolsk, který zvítězil 4:2 v Čerepovci.

Jan Kovář z Magnitogorsku překonal bratra Jakuba v brance Jekatěrinburgu a v 56. minutě vyrovnal na 2:2. Hostující Metallurg, který dlouho prohrával a první gól vstřelil až v 53. minutě, nakonec získal dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Ty už místo Kováře odchytal v domácím týmu Igor Ustinskij. Oba soupeři na sebe narazí i v play off, další vzájemný zápas je čeká v pondělí v Magnitogorsku.

Kontinentální hokejová liga:
Vladivostok - Chabarovsk 3:1
Omsk - Barys Astana 2:3 po sam. nájezdech
Novosibirsk - Novokuzněck 3:0 (Vincour 1+0, čisté konto Salák)
Chanty-Mansijsk - Čeljabinsk 4:7 (za hosty F. Novák 1+1)
Jekatěrinburg - Magnitogorsk 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Jan Kovář 1+0, Filippi 0+1)
Nižněkamsk - Ufa 2:4 (za domácí Kvapil 0+1)
Jaroslavl - Slovan Bratislava 5:1
Kazaň - Lada Togliatti 3:1
Jokerit Helsinky - Spartak Moskva 2:4 (za hosty Radil 0+2)
Čerepovec - Viťaz Podolsk 2:4 (za hosty Horák 1+0)
HK Soči - Záhřeb 6:4 (za hosty Smoleňák 0+1)
CSKA Moskva - Dynamo Moskva 1:3
Dinamo Minsk - Nižnij Novgorod 3:2 po sam. nájezdech