Pardubice obrat nedotáhly. V Ženevě získaly bod

Hokejisté Pardubic sice ve třetí třetině dokázali otočit nepříznivý výsledek na ledě švýcarského šampiona Ženevy, nakonec ale uhráli ve svém pátém vystoupení v Lize mistrů po porážce 2:3 v prodloužení pouze bod. I ten by jim ale měl stačit na postup do osmifinále.

Pardubický útočník David Cienciala s pukem během utkání Ligy mistrů

Kouč Dynama Václav Varaďa udělal před utkáním ve Švýcarsku dvě změny v sestavě oproti nedělnímu extraligovému vystoupení na ledě Hradce Králové. V brance dostal příležitost Milan Klouček a Tomáše Zohornu ve druhé formaci nahradil teprve šestnáctiletý David Krčál.

Především Klouček svým výkonem držel Východočechy ve hře o body. Po vyrovnané první třetině měl švýcarský mistr po obrátce více ze hry. Odměnou mu byla využitá přesilová hra v polovině klání. Třetí vyloučení Lukáše Radila v zápase potrestal Haapala.

Současný lídr extraligy se střelecky probudil až v závěrečné dvacetiminutovce. Během tří minut se prosadil hned dvakrát. Nejprve měl před brankou dostatek času Říčka, který procedil puk přes výstroj brankáře Desclouxe. O tři minuty později ujel po pravém křídle Kousal a poslal hosty do vedení.

Nadějný výsledek ale Pardubičtí neudrželi, když jejich chybu v obranném pásmu potrestal ve 49. minutě Lennström. Rozhodnutí mohlo padnout ještě před prodloužením. Nejprve se při vyloučení Čerešňáka činil Klouček, aby právě slovenský bek po návratu z trestné lavice mohl přisoudit hostům tři body, ale v nájezdu neuspěl.

Nastavený čas nakonec trval pouhých patnáct sekund. Domácím se povedl signál se střídáním, kdy útočník s bezmála 800 starty v NHL Daniel Winnik prchl po levém křídle a tváří v tvář prostřelil jinak výborného Kloučka mezi betony. Protesty viditelně rozzlobeného kouče Varadi, který střídání domácích reklamoval u rozhodčích, přišly vniveč.

I jeden získaný bod by ale Pardubicím měl stačit na postup do osmifinále. Poslední duel základní části Ligy mistrů čeká Dynamo příští středu v Belfastu.

Hokejová Liga mistrů
HC Servette Ženeva - HC Dynamo Pardubice 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Haapala (Praplan, Vatanen), 49. Lennström (V. Filppula, Praplan), 61. Winnik (Vatanen, Richard) - 43. Říčka (Paulovič, D. Musil), 46. R. Kousal (Radil). Rozhodčí: Tscherrig, Hebeisen - Stalder, Schlegel (všichni Švýc.). Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 5057.
Sestava Pardubic: Klouček - Čerešňák, D. Musil, Bučko, T. Dvořák, J. Kolář, Vála, Hrádek - Hyka, L. Sedlák, Říčka - Radil, R. Kousal, Krčál - Paulovič, Cienciala, M. Kaut - Vondráček, Poulíček, Mandát - T. Urban. Trenér: Varaďa.
Další výsledky:
Ilves Tampere - Färjestad 3:4 v prodl. (Kodýtek 1+0, Š. Stránský 0+1 - Tomášek 0+1)

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.