Lulea - Sparta 5:2Pražané v Lize mistrů potřetí padli, na Švédy nestačili

Hokejisté Sparty prohráli v Lize mistrů se švédským klubem Lulea 2:5. Pražané dvakrát vedli, přesto potřetí ze čtyř zápasů prohráli. Domácí jsou stoprocentní.

Vladimír Sobotka na archivním snímku

Sparťané narazili na soupeře, jemuž před týdnem podlehli doma těsně 2:3. A protože finský Jukurit uspěl na ledě posledního Aalborgu, bylo v sázce druhé místo. Pražané dvakrát vedli, ale nakonec potřetí ze čtyř odehraných utkání prohráli a jsou s tříbodovým mankem na druhou postupovou pozici třetí.

Skóre otevřel v 19. minutě výstavní ranou Krejčík, když napálil puk do horního růžku branky střežené Lassinanttim. Na druhé straně využil Honka ve 26. minutě Kovářova zakrytého výhledu a bylo to 1:1. Ve 37. minutě sparťané znovu vedli, když se Konečný neukvapil se zakončením a s přehledem dal druhý gól hostů.

Zbytek zápasu už vyzněl jasně pro favorizovaný švédský celek. Lulea ještě do druhé přestávky otočila skóre, když potrestala prohřešky sparťanů proti pravidlům. Ve 39. minutě vyrovnal Brännström a jen o 34 sekund později využil další přesilovku Tyrväinen.

Ve 45. minutě dostal až příliš mnoho prostoru v útočném pásmu zkušený Komarov a zvýšil na 4:2. Dvořáčkovo podražení pak v závěru ještě potrestal Shinnimin a potvrdil tříbodový zisk pro domácí.

Hokejová Liga mistrů:
Skupina A:
Lulea HF - HC Sparta Praha 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 26. Honka (J. Berglund), 39. Brännström (Fröberg, E. Gustafsson), 40. Tyrväinen (Connolly, Sellgren), 45. Komarov (Sellgren, Andersson), 58. Shinnimin (Fröberg, Komarek) - 19. Krejčík (Moravčík, D. Vitouch), 37. Konečný (D. Vitouch, D. Kaše). Rozhodčí: Stricker (Švýc.), Bjork - Lundgren, Jonsson (všichni Švéd.). Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 2845.
Sestava Sparty: Jakub Kovář - Moravčík, Krejčík, Mikliš, Polášek, Němeček, M. Jandus, Jurčina - Řepík, Horák, Sobotka - D. Kaše, G. Thorell, Safin - Forman, Přibyl, Buchtele - Dvořáček, D. Vitouch, Konečný. Trenér: Patera.