3D ANIMACE: Rusko -Slovensko 4:3

BRATISLAVA

Hokejisté Slovenska prohráli v posledním utkání základní skupiny A na domácím mistrovství světa v Bratislavě s Ruskem 3:4 a jdou do osmifinálové skupiny E bez bodového zisku. Sborná si do další fáze, kde oba celky narazí i na Česko, přenese tři body. Zápas obratů rozhodl ve 44. minutě Alexej Morozov, dvakrát se za vítěze trefil Ilja Nikulin a tři asistence zaznamenal Ilja Kovalčuk.

Kapitán ruské reprezentace Alexej Morozov se raduje z gólu proti Slovákům.

Slováci inkasovali hned v první minutě, ale na Radulovův gól bleskově odpověděl vyrovnávací brankou Miroslav Šatan. Před první sirénou však opět poslal Rusy do vedení Nikulin. V polovině zápasu po dvou slepených trefách Nagyho a Gáboríka poprvé a naposledy vedli v utkání domácí hokejisté.

Třetí část patřila Rusům. Nejprve šťastnou trefou srovnal opět Nikulin a o vítězství rozhodl Alexej Morozov.