Hlavní obsah

Věřím, že konečně uděláme nějaký úspěch, vyhlíží Kubalík šampionát v Rize

Marian Hajda (Chicago), škvSport.cz
13. 5. 2021 13:14

Před sezonou přišli o řadu opor, tým se nacházel v přestavbě, navíc se jim zranil kapitán Jonathan Toews, kterého nemohli využít v jediném zápase. Proto jim většina odborníků předpovídala velké fiasko. Hokejisté Chicaga ale v NHL překvapili. Do play off sice nepostoupili, dělilo je od něj ale jen devět bodů. „Na začátku se nám nevěřilo, ale myslím, že jsme dokázali, že můžeme hrát i s mladými kluky,“ soudí český útočník a třetí nejproduktivnější hráč Jestřábů v ročníku Dominik Kubalík, který už se teď těší na start MS v Rize.

Útočník Chicaga Dominik Kubalík se po sezoně v NHL už nemůže dočkat mistrovství světaVideo: Sport.cz

 
Článek

„Dá se říct, že jsme celou sezonu bojovali o play off a až poslední tři čtyři týdny to nebylo ono. Mrzí nás to, že jsme to nezvládli, ale na to, jak jsme měli mladý tým a navzdory předpovědím jsme dokázali, že umíme porážet i ty nejlepší týmy jako Carolinu a Tampu. Věřím, že pro náš mladý tým to je odrazový můstek. Celkový dojem je velice pozitivní," říká Kubalík v rozhovoru pro Sport.cz.

Pětadvacetiletý útočník zaznamenal v 56 duelech sezony 17 gólů a 21 asistencí, více bodů v týmu posbírali jen Patrick Kane a Alex DeBrincat. „Vždycky může být líp, ale i hůř. Se svými výkony jsem spokojený. Co se týká bodů, nebylo to vůbec špatné. Musel jsem začít hrát s jinými kluky než v minulé sezoně, na což si člověk musí nějak chvíli zvykat. Rychle jsem se adaptoval a celkově to nebylo vůbec špatné," hlásí plzeňský odchovanec.

Koronavirem zkrácená základní část na 56 zápasů byla nejen pro něj velmi náročná. I kvůli nutné bublině, v níž se týmy musely pohybovat.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Dominik Kubalík z Chicaga během utkání NHL.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

„Sezona působí, že byla hrozně krátká, zároveň ale byla hrozně dlouhá, protože jsme de facto hráli ob den. Nebylo moc času na odpočinek, pořád jsme byli zavření a nemohli se moc odreagovat. Jsou to rozpačité pocity, člověk si toho moc neužil. Bylo to vyloženě jen o hokeji, ale všichni jsme byli rádi, že jsme vůbec hokej mohli hrát," míní Kubalík.

Nyní už organizuje přesun do Prahy, kde se koncem týdne připojí k reprezentaci a v Rize zažije svůj třetí světový šampionát. „Moc se těším, vždyť za nároďák jsem naposledy hrál před dvěma lety. Těším se na kluky a věřím, že konečně uděláme nějaký úspěch," přál by si Kubalík medaili, kterou český seniorský nároďní tým získal na MS naposledy v roce 2012.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?