USA - Kanada 1:0 po prodl.Americké hokejistky udolaly na MS Kanadu v prodloužení

Souboj velkých favoritů mistrovství světa hokejistek v Utice v základní skupině A vyhrály domácí Američanky. Obhájkyně zlata a majitelky deseti titulů udolaly dvanáctinásobné šampionky z Kanady 1:0 až gólem Kirsten Simmsové ve čtvrté minutě prodloužení. Američanky tak postoupily do čtvrtfinále z prvního místa, Kanada z druhého.

Kanadská brankářka Ann-Renee Desbiensová (35) vytáhla důležitý zákrok proti Hannah Bilkové (modré 23) z USA

Oba zámořské výběry předtím jasně porazily české hokejistky, které obhajují bronz, a zvládly i souboje proti Finsku a Švýcarsku. Souboj nejlepších ženských týmů sledovalo v Adirondack Bank Center přes čtyři tisíce diváků. Přestože se dočkali jen jedné branky, viděli atraktivní zápas.

Výraznými postavami pondělního utkání byly brankářky Aerin Frankelová a Ann-Renee Desbiensová, které si připsaly 26, respektive 29 úspěšných zákroků. Zatímco Frankelová vychytala druhou nulu na turnaji, Desbiensová inkasovala v prodloužení po přečíslení tři na jednu.

Mistrovství světa hokejistek v Utice (USA):
Skupina A:
USA - Kanada 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.