SESTŘIHY: MS zná semifinalisty. Finsko zdolalo Slováky, dál jde i USA. Kanada slaví senzační obrat

Je jasno. Čtvrteční čtvrtfinálové zápasy na hokejovém světovém šampionátu ve Finsku rozhodly o nejlepší čtveřici týmů. Klíčovou bitvu zvládli čeští hokejisté, když porazili Německo 4:1. Po senzačním obratu slaví postup i Kanada, která otočila v závěrečné třetině zápas se Švédy a po prodloužení vyhrála 4:3. Dařilo se i dalšímu zámořskému týmu, Spojené státy si poradily se Švýcary 3:0. Postup vydřeli i domácí Finové, když zdolali Slovensko 4:2. V semifinále tak změří síly český tým s Kanadou a Spojené státy vyzvou domácí Finsko.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

MS v hokeji 2022: Sestřih čtvrtfinálového zápasu Finsko - SlovenskoVideo: ČT sport, SPORT.CZ

Švédové po brankách Klingberga a Nylandera šli ve čtvrtfinále rychle do vedení a když ve druhé třetině zvýšil Friberg, zdálo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Kanadu ale vrátil do hry v úvodu třetího dějství Graves. V 59. minutě pak využil přesilovku Dubois a o třicet sekund později srovnal Barzal.

Tre Kronor pak v prodloužení dostal do svízelné situace svým vyloučením hvězdný Nylander, jehož faul potrestal za necelých 20 sekund Batherson.

MS v hokeji 2022: Sestřih čtvrtfinálového zápasu Švédsko - KanadaVideo: ČT sport, SPORT.CZ

Statečný boj Slováků nestačil

Slovenští hokejisté vstoupili do zápasu o semifinále MS proti favorizovaným Finům výborně, když je v 9. minutě poslal do vedení Sýkora. A pro domácí Suomi bylo ještě hůř. O sedm minut později navýšil náskok svěřenců trenéra Ramsayho Regenda. Zaskočeného favorita vrátil do konce třetiny do hry Anttila, který snížil na 1:2.

A šestatřicetiletý útočník se postaral i o vyrovnávací branku, když v 24. minutě překonal Húsku. Domácího favorita poslal poprvé do vedení v 45. minutě Manninen, bojovné Slováky pak definitivně srazil v poslední sekundě zápasu při power play Maenalanen.

MS v hokeji 2022: Sestřih čtvrtfinálového zápasu Německo - ČeskoVideo: ČT sport, SPORT.CZ

USA si poradily se Švýcary

První třetina zápasu mezi Švýcarskem a Spojenými státy patřila zámořskému týmu. Po brankách Meyerse z přesilové hry a Gaudetteho vedli Američané po úvodní dvacetiminutovce 2:0. Na další gól si fanoušci museli počkat až do 55. minuty, kdy o osudu utkání definitivně rozhodl svou druhou brankou večera Meyers.

MS v hokeji 2022: Sestřih čtvrtfinálového zápasu Švýcarsko - USAVideo: ČT sport, SPORT.CZ

Švýcaři se proti precizní obraně soupeře prosadit ve zbytku zápasu nedokázali, Swayman si tak připsal čisté konto a po výhře 3:0 zajistil svému týmu účast v semifinále mistrovství světa.

Čtvrtfinále hokejového MS
Švédsko - Kanada 3:4 v prodloužení
Branky: 2. Klingberg, 8. Nylander, 29. Friberg - 42. Graves, 59. Dubois, 59. Barzal, 61. Batherson
Finsko - Slovensko 4:2
Branky: 19.  a 24. Anttila, 45. Manninen, 60. Maenalanen - 9. Sýkora, 12. Regenda
Švýcarsko - USA 0:3
Branky: 12. a 55 Meyers, 17. Gaudette