Švýcarsko - Norsko 5:2SESTŘIH: Snadná práce pro Švýcary. Norsko v O2 areně spláchli pěti brankami

Švýcarští hokejisté zahájili mistrovství světa v Praze výhrou nad Norskem 5:2. Před 16 617 diváky v O2 areně rozhodli třemi góly ve druhé třetině. Shodně gólem a asistencí pomohli k úspěchu týmu Patricka Fischera obránce Romain Loeffel a útočník Nino Niederreiter. Norové budou ve skupině A v sobotu od 20:20 druhým soupeřem české reprezentace, kterou čeká dnes večer vstup do turnaje proti Finsku.

Sestřih utkání Švýcarsko - NorskoVideo: Česká televize

Švýcaři s pěti posilami z NHL v sestavě přestříleli soupeře v první třetině 15:5, ale stav byl nerozhodný 1:1. Skóre otevřel v čase 11:05 po Niederreiterově přihrávce Sven Andrighetto střelou z pravého kruhu do protějšího horního rohu branky Jonase Arntzena.

Norové vytěžili z minima maximum a v 15. minutě odpověděli. Čtyřicetiletý Patrick Thoresen našel od zadního mantinelu na levém kruhu Markuse Vikingstada, který překonal Leonarda Genoniho. V závěru úvodní části zahrozil z mezikruží útočník Mats Zuccarello z New York Rangers, jediný norský zástupce v NHL, a také Thoresen.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.

V 25. minutě vrátil Švýcarsku vedení Loeffel, který se trefil od modré čáry o pravou tyč. Za čtyři minuty už vedli Švýcaři o dva góly. Kapitán a hvězda Nashvillu Roman Josi po objetí branky našel mezi kruhy Svena Sentelera, který poslal puk mezi betony Arntzena. V čase 33:30 už to bylo 4:1. Gaëtan Haas zachytil chybnou rozehrávku Isaka Hansena a našel Tristana Scherweye, který usměrnil puk za norského gólmana.

Soutěž: Největší hokejový fanoušek

Pošli fandící fotku a vyhraj hodnotné ceny v soutěži na Novinky.cz

V 52. minutě v přesilové hře při vyloučení Noaha Steena přidal pátý gól Švýcarů bekhendovou dorážkou Niederreiter. K němu se odrazil puk od rekordmana Andrese Ambühla, který si při 19. účasti na MS ve 132. utkání polepšil na 62 bodů za 28 branek a 34 asistencí.

Výsledek zkorigoval 64 sekund před koncem při trestu Phillipa Kurasheva osmnáctiletý talent Michael Brandsegg-Nygard, který ve svém prvním utkání na světovém šampionátu zakončil kombinaci Zuccarella a Thoresena.

Mistrovství světa v hokeji:
Skupina A (Praha):
Švýcarsko - Norsko 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Andrighetto (Niederreiter, Loeffel), 25. Loeffel (Siegenthaler, Jäger), 29. Senteler (Josi, Simion), 34. Scherwey (Haas), 52. Niederreiter (Ambühl, Kurashev) - 15. Vikingstad (P. Thoresen, Johannesen), 59. Brandsegg-Nygard (P. Thoresen, Zuccarello). Rozhodčí: Brander (Fin.), Holm (Švéd.) - Gustafson (USA), Hofer (Něm.). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 16.617.
Švýcarsko: Genoni - Glauser, Josi, Siegenthaler, Loeffel, Marti, Kukan, Fora - Thürkauf, Hischier, Kurashev - Andrighetto, Niederreiter, Jäger - Simion, Senteler, Herzog - Ch. Bertschy, Haas, Scherwey - Ambühl. Trenér: Fischer.
Norsko: Arntzen - Johannesen, Solberg, I. Hansen, Nörstebö, Krogdahl, Kaasastul, Engebraten - Zuccarello, E. Ö. Salsten, P. Thoresen - Olsen, Berg Paulsen, Vikingstad - N. Steen, Vesterheim, Brandsegg-Nygard - H. Ö. Salsten, Rönnild, Trettenes - Martinsen. Trenér: T. Johansson.
  1 : 1 Kazachstán - Polsko 1 : 1 41. min Živě
20240520T20 : 20:00+0200