SESTŘIHY: Češi zaváhali proti Rakušanům. Švédové i Švýcaři zůstávají stoprocentně úspěšní

České zakolísání s Rakušany (1:2 SN), ale i další tři zápasy byly v úterním programu MS ve Finsku. V ´naší´ skupině B se Švédové lehce vypořádali s Brity (6:0) a zůstávají stoprocentně úspěšní stejně jako Švýcaři v áčku. Ti si 3:2 poradili s Kazachstánem. Dánové 2:1 porazili Itálii.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

MS v hokeji 2022: sestřih zápasu ČR - RakouskoVideo: ČT sport, ČT sport

Vedoucí gól českého týmu dal před koncem úvodní třetiny kapitán Roman Červenka, jenže 37,6 sekundy před vypršením základní hrací doby vyrovnal Brian Lebler. V nájezdech byl pak jediným úspěšným exekutorem Peter Schneider. V sestavě národního týmu už byl po pondělním příjezdu obránce Michal Kempný z Washingtonu.

Samostatná česká reprezentace ve 20. vzájemném duelu s Rakouskem prohrála vůbec poprvé. V době Československa národní tým prohrál s Rakušany naposledy 17. března 1932 na mistrovství Evropy v Berlíně (0:3). Na turnaji si svěřenci trenéra Kariho Jalonena po úspěchu z Brity (5:1) a porážkou se Švédy (3:5) připsali druhou prohru za sebou.

MS v hokeji 2022: sestřih zápasu Švédsko - Velká BritánieVideo: ČT sport, SPORT.CZ

Británii už úvodním dějství pětibrankový náskok. Dvěma góly a jednou asistencí k tomu pomohl Anton Bengtsson, tři body za branku a dvě přihrávky si připsal také obránce Rasmus Dahlin a dvakrát skóroval Rasmus Asplund.Tým kouče Johana Garpenlöva má tak téměř jisté, že nezopakuje propadák z loňska z Rigy, kde výběr Tří korunek poprvé na velké mezinárodní akci nepostoupil do čtvrtfinále. Britové zůstávají s jedním bodem poslední.

MS v hokeji 2022: sestřih zápasu Švýcarsko - KazachstánVideo: ČT sport, SPORT.CZ

Švýcaři proti Kazachstánu získali ve druhé třetině dvoubrankový náskok díky gólům Denise Malgina a Daria Simiona. Ve 46. minutě snížil sice v oslabení Jesse Blacker, ale Fabrice Herzog upravil na 3:1. Výsledek ještě zkorigoval Valerij Orechov. Kazaši zůstávají poslední, k premiérovému bodovému zisku na turnaji jim nepomohlo ani 40 zákroků brankáře Andreje Šutova.

Bez bodů jsou i předposlední Italové, o jejichž porážce s Dánskem rozhodl v čase 41:46 útočník Mathias Bau Hansen.

MS v hokeji 2022: sestřih zápasu Itálie - DánskoVideo: ČT sport, SPORT.CZ