SESTŘIHY: Finové znovu nezaváhali. Slováci vyhořeli. Němci urvali těsné vítězství

Další čtyři zápasy mělo v pondělí na programu hokejové mistrovství světa ve Finsku. Druhou prohru za sebou si ve skupině A připsali Slováci, kteří nestačili na Kanadu a podlehli 1:5. Němci v dalším utkání vybojovali těsné vítězství 3:2 v utkání s Francií. První body v B skupině si za výhru 3:2 nad Norskem připsalo Lotyšsko. Domácí Finové pak porazili USA 4:1 a na tomto šampionátu jsou stejně jako Kanada stále stoprocentně úspěšní.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

MS v hokeji 2022: sestřih zápasu Finsko - USAVideo: ČT sport, SPORT.CZ

Slovenští hokejisté čelili ve svém třetím zápase na světovém šampionátu jednomu z největších favoritů na titul Kanadě. Zámořský tým se dostal do vedení v 11. minutě, když se prosadil Lowry. Kanadský kouč na lavičce slovenského týmu Craig Ramsay se mohl z vyrovnání radovat o dvě minuty později po využité Takáčově přesilovce.

Slováci si v prostřední části vytvořili celou řadu šancí, ale výborného Thompsona překonat nedokázali. To se naopak dařilo zámořskému týmu, kterému vedení vrátil po smolném odrazu v přesilové hře Dubois.Útočník Winnipegu se prosadil i v 38. minutě a Kanada šla do vedení 3:1.

MS v hokeji 2022: sestřih zápasu Slovensko - KanadaVideo: ČT sport, SPORT.CZ

Definitivní šance na možný obrat vzal Slovákům v druhé minutě třetí třetiny Sillinger, na konečných 5:1 pak uzavřel skóre Geekie. Obhájci titulu tak zůstávají po třech duelech se ziskem devíti bodů stoprocentní.

Němci jsou po výhře nad Francií 3:2 se šesti body ze tří zápasů v tabulce skupiny A třetí. Ve 46. minutě rozhodl útočník Leonhard Pföderl, který si v utkání připsal i asistenci. Dvěma přihrávkami pomohl Marc Michaelis. Francouzi na nedělní výhru nad Kazachstánem (2:1) nenavázali a mají tři body.

Po dvou odchytaných duelech s Kanadou (3:5) a Slovenskem (2:1) dostala volno gólmanská jednička Němců Grubauer z Colorada a do brankoviště se postavil Niederberger. Už ve 2. minutě šel na francouzské straně pykat za faul útočník Hradce Králové Perret a po 35 sekundách Němci přesilovku využili. Rychlou kombinaci zakončil po Pföderlově přihrávce z pozice mezi kruhy Fischbuch.

MS v hokeji 2022: sestřih zápasu Francie - NěmeckoVideo: ČT sport, SPORT.CZ

Francouzi ovšem drželi krok a srovnali. Až v čase 45:45 definitivně vrátil Německu náskok Pföderl. Najel si při rychlém kontru za obranu Francie a proměnil Noebelsovu ideální "žabku". V závěru po střele Texiera mohl vynutit prodloužení Bozon, jenže tělem za Niederbergera puk nedostal.

Domácí Finové zůstávají i po třetím vystoupení v Tampere stoprocentní, Američané poprvé na turnaji prohráli. Olympijští vítězové z Pekingu vedli už na konci 31. minuty 4:0. Tři body za gól a dvě nahrávky si připsal útočník Sakari Manninen.

Oba celky budou soupeři českého týmu na závěr zápasového programu skupiny A.

Lotyšští hokejisté byli po svých úvodních dvou zápasech na šampionátu bez bodu a tuto statistiku chtěli změnit v zápase proti Norsku. A začali dobře, když je v 15. minutě poslal do vedení Abols. Seveřané srovnali ještě do konce úvodní části po trefě Rosseliho Olsena.

Druhá třetina už patřila Lotyšům. Jelisejevs a Bukarts zajistili Lotyšsku vedení po čtyřiceti minutách 3:1. Norové ještě zápas zdramatizovali, když se v 48. minutě prosadil Krogdahl, na první výhře Lotyšska na šampionátu to však již nic změnit nemohlo.

MS v hokeji 2022: sestřih zápasu Lotyšsko - NorskoVideo: ČT sport, SPORT.CZ

Co musí Češi zlepšit do zápasu s Rakouskem? Diskuse z pořadu PŘÍKLEP EXTRA.Video: SPORT.CZ

Lotyšsko - Norsko 3:2
Branky: 15. Abols, 29. Jelisejevs, 33. Bukarts - 19. Rosseli Olsen, 47. Krogdahl
Finsko - USA 4:1
Branky: 18. Mikael Granlund, 25. Filppula, 26. Manninen, 31. M. Lehtonen - 59. Galchenyuk