SESTŘIHY: Finsko slaví zlato, Kanadu zlomilo v prodloužení. Češi ukončili čekání na medaili

Obrovské drama ve finále hokejového mistrovství světa nakonec dotáhli do vítězného konce domácí Finové. Sakari Manninen rozhodl v přesilové hře v prodloužení o výhře nad obhájci titulu z Kanady 4:3. Suomi se stali světovými šampiony počtvrté v historii. Parádní bitvu nabídla i odpolední bitva o bronz, v níž Češi smazali dvoubrankové manko a po divoké výhře 8:4 nad USA se národní tým radoval z první medaile z MS po deseti letech.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

MS v hokeji 2022: sestřih finálového zápasu Finsko - KanadaVideo: SPORT.CZ

Finové dokázali průběh finále otočit, když po přesilovkové trefě Dylana Cozense vstřelil dva góly rovněž v početní převaze Mikael Granlund. Zlatý sen pak přiblížil domácím třetím gólem Joel Armia.

Kanada předvedla ale podobný finiš jako proti Švédům, když při risku bez gólmana v rozmezí 48 sekund nasázela dva góly. Manninen ale dokázal domácímu týmu v prodloužení zajistit zlato.

Češi předvedli v boji o bronz skvělý obrat. Dvě třetiny to s týmem Kariho Jalonena nevypadalo moc nadějně. Zámořský celek vedl po první siréně 3:1.

MS v hokeji 2022: sestřih zápasu o bronz Česko - USAVideo: ČT sport, SPORT.CZ

Ve třetí části ale národní tým zcela dominoval a i díky hattricku Davida Pastrňáka slavil nakonec výhru 8:4 a po deseti letech čekání přiveze z ME bronzové medaile.

Mistrovství světa v hokeji (Tampere):
Finále:
Finsko - Kanada 4:3 v prodloužení
Branky: 45., 46. Granlund, 55. Armia, 67. Manninen - 24. Cozens, 58. Whitecloud, 59, Comtois
O bronz:
Česko - USA 8:4
Branky: 16. Černoch, 33. Smejkal, 41. Pastrňák, 43. Červenka, 44. Pastrňák, 55. Kämpf, 59. Kämpf, 60. Pastrňák - 10. Kuhlman, 13. Gaudette, 20. Kuhlman, 59. Bordeleau.