Detroit Red Wings - Boston Bruins 1:4Neskutečný Pastrňák! Jubilejní zápas oslavil dvěma góly a asistencí a pomohl k výhře Bostonu

Český hokejový útočník David Pastrňák ve svém 600. utkání v NHL vstřelil dva góly, přidal asistenci u branky Pavla Zachy a při výhře Bostonu 4:1 nad Detroitem byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Poprvé po výměně do Ottawy bodoval Dominik Kubalík, jenž gólem přispěl k výhře 5:2 nad Pittsburghem. Toronto i přes asistenci Davida Kämpfa podlehlo Nashvillu 2:3 v prodloužení.

David Pastrňák oslavuje vstřelený gól

Pastrňák ve svém jubilejním zápase čekal na bod deset a půl minuty. V čase 10:33 v přesilové hře vyzval ke střele Brada Marchanda, jehož pokus za brankovou čáru dorazil Zacha. Český centr otevřel skóre zápasu a střelecky se prosadil podruhé v sezoně.

Bruins za další čtyři minuty zásluhou Charlieho McAvoye zvýšili na 2:0, Detroit ale v úvodu třetího dějství korigoval na 1:2. Poslední desetiminutovka patřila Pastrňákovi. Český kanonýr nejprve proměnil druhé trestné střílení v sezoně a v čase 57:41 pokusem o mantinel trefil prázdnou branku.

Havířovský rodák ve svém 600. duelu zaznamenal 630. bod v základní části NHL a na 13. místě českých historických tabulek vyrovnal Roberta Reichela. V pořadí českých střelců se Pastrňák s 309 trefami přiblížil na rozdíl jediného gólu sedmému Petru Nedvědovi.

Kubalík se na úvod angažmá v Ottawě herně i bodově trápil. Na první zápis útočník, který dvakrát v kariéře překonal hranici 20 branek za sezonu, čekal až do osmého utkání. Své trápení prolomil ve 26. minutě zápasu s Pittsburghem. Po přihrávce Ridlyho Greiga napřáhl v pravém kruhu a zvýšil na 3:0 pro Senators. Ottawa na ledě Penguins vyhrála 5:2 a branka českého forvarda se nakonec ukázala jako vítězná.

Toronto v Nashvillu ztratilo po třech výhrách. Maple Leafs domácí přestříleli 35:24, čtyřikrát trefili brankovou konstrukci, na víc než bod za prohru 2:3 v prodloužení jim ale herní převaha nestačila. Kämpf byl ve 33. minutě odměněn za aktivitu na brankovišti a u branky čtyřicetiletého beka Marka Giordana zaznamenal svou druhou asistenci v sezoně.

NHL:
Philadelphia - Anaheim 4:7 (0:2, 2:2, 2:3)
Branky: 33. a 50. Konecny, 32. Atkinson, 57. Farabee - 16., 27. a 52. Vatrano, 1. Strome, 30. Henrique, 43. Zegras, 44. Leason. Střely: 31:24. LUKÁŠ DOSTÁL odchytal za Anaheim celý zápas, inkasoval 4 góly z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Diváci: 18.275. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. Strome, 3. McTavish (všichni Anaheim).
Florida - Seattle 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 29. Forsling, 30. M. Tkachuk, 55. Cousins - 8. McCann, 28. Tolvanen. Střely na branku: 38:32. Diváci: 16.780. Hvězdy zápasu: 1. Cousins, 2. M. Tkachuk, 3. Kulikov (všichni Florida).
Boston - Detroit 4:1 (2:0, 0:0, 2:1
Branky: 52. z trest. střílení a 58. PASTRŇÁK, 11. ZACHA (PASTRŇÁK), 15. McAvoy - 47. Veleno. Střely na branku: 31:24. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. McAwoy, 2. PASTRŇÁK, 3. Swayman (všichni Boston).
Montreal - Winnipeg 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. J. Barron, 29. Monahan, 42. Armia, rozhodující sam. nájezd Suzuki - 5. z trest. střílení a 21. Lowry, 21. Niederreiter. Střely na branku: 29:45. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Guhle (Montreal), 2. Lowry (Winnipeg), 3. Allen (Montreal).
Los Angeles - Vegas 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 14. Laferriere, 25. Lewis, 59. Doughty - 28. Amadio, 33. W. Carrier, 47. Stone, rozhodující sam. nájezd Eichel. Střely na branku: 40:30. Diváci: 18.145. Hvězdy zápasu: 1. Eichel (Vegas), 2. Doughty, 3. Laferriere (oba Los Angeles).
Columbus - NY Islanders 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 16. Palmieri, 57. M. Martin. Střely na branku: 34:33. Diváci: 15.424. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. M. Martin, 3. Palmieri (všichni NY Islanders)
Nashville - Toronto 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 16. a 36. O'Reilly, 63. Josi - 14. Nylander, 33. Giordano (KÄMPF). Střely na branku: 24:36. Diváci: 17.537. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. O'Reilly, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).
Vancouver - NY Rangers 3:4 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)
Branky: 36. J. Miller (Hronek), 50. Myers, 56. Soucy (HRONEK) - 10. Panarin, 53. Fox, 54. Zibanejad, 64. K. Miller. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18.483. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad (NY Rangers), 2. HRONEK(Vancouver), 3. Panarin (NY Rangers).
Pittsburgh - Ottawa 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 38. Crosby, 60. Guentzel - 15. a 54. B. Tkachuk, 5. Greig, 26. KUBALÍK, 54. Batherson. Střely na branku: 42:26. Diváci: 17.631. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. Kelly, 3. Greig (všichni Ottawa).