Tampa Bay – Boston 5:4 v prodl.Góly Pastrňáka a Zachy Bostonu nestačily, ten přišel o výhru pět vteřin před koncem

Ani góly Davida Pastrňáka a Pavla Zachy neodvrátily prohru Bostonu po prodloužení na ledě Tampy Bay. Bruins přitom ještě pět vteřin před závěrečnou sirénou vedli 4:3, Tampě se ale během 80 vteřin povedlo duel otočit. Boston i přes porážku bodoval pošesté v řadě a zůstává v čele Východní konference. Střelecky se prosadil také Tomáš Hertl, San Jose však podlehlo Vancouveru 1:3. Třetí výhru v sezoně vychytal gólman Daniel Vladař z Calgary, které zvítězilo v Seattlu 4:3 v prodloužení.

Sestřih zápasu Tampa Bay Lightning - Boston BruinsVideo: sntv

Boston v Tampě přišel o výhru pět sekund před koncem základní hrací doby. Bruins sice ubránili dvouminutovou přesilovku domácích šesti proti čtyřem, tlak Lightning ale po návratu Johna Beechera na led neustal a Steven Stamkos po asistenci Nikity Kučerova zařídil prodloužení. V něm o bodu navíc pro Tampu Bay rozhodl Brandon Hagel.

Kanadský útočník využil chytrého střídání a po asistenci Victora Hedmana s přehledem zakončil samostatný únik. „Trénovali jsme to. Není to úplně jednoduché, protože to vyžaduje součinnost všech hráčů na ledě. I proto jsem rád, že to dneska vyšlo,“ uvedl Hagel.

Ještě před napínavou koncovkou se do statistik zápasu zapsali čeští hokejisté. V 10. minutě se Pastrňák objevil sám před gólmanem, namísto zakončení ale vyzval ke skórování Pavla Zachu a český centr bez problémů vyrovnal na 1:1.

V pozici střelce se Pastrňák objevil ve 47. minutě. Uprostřed hřiště dostal spoustu prostoru a švihem překonal gólmana Jonase Johanssona. Kanonýr Bruins svou dvanáctou brankou v ročníku odstartoval bláznivou dvouminutovku. Chvíli po jeho trefě poslal Boston do vedení 3:2 Beecher, o 57 sekund později vyrovnal Austin Watson.

Pastrňák se prosadil v sedmém zápase za sebou a během své série nasbíral 15 bodů. Celkem jich má 29 a je druhý v ligové produktivitě. V čele je obránce Canucks Quinn Hughes s 30 body.

Bruins v 57. minutě přiblížil k výhře James van Riemsdyk, Tampa Bay ale zápas zvrátila a vyhrála potřetí za sebou. „Líbí se mi, že na lavičce všichni za každého stavu věří, že dokážeme vyhrát. Ani dnes jsme od toho nebyli daleko, ale koncovku jsme moc nezvládli. Musíme se naučit, jak dohrát závěrečné vteřiny. Inkasovat pět sekund před třetí sirénou je špatné,“ řekl trenér Bruins Jim Montgomery.

Vancouver rozhodl zápas se San Jose ve druhé třetině, kdy odskočil do dvoubrankového vedení. V čase 33:07 prolomil čekání na gól lídr ligové produktivity Hughes a na 2:0 zvýšil v oslabení vteřinu před druhou sirénou Sam Lafferty.

Po pauze v pokračující přesilové hře udeřili také Sharks. Zblokovanou střelu si před brankou našel Tomáš Hertl a pohotově prostřelil gólmana Thatchera Demka. Český centr dal čtvrtý gól v sezoně a s 12 body je nejproduktivnějším hráčem San Jose.

Dvoubrankové vedení vrátil Vancouveru J. T. Miller. Americký útočník nadvakrát procpal puk za Mackenzieho Blackwooda. Kanadský celek náskok udržel a i bez bodového přispění českého obránce Filipa Hronka potvrdil pozici druhého nejlepšího týmu Západní konference. San Jose prohrálo patnáctý z 18 zápasů a je nadále nejhorším týmem ligy.

Vladař do branky Calgary nastoupil popáté v sezoně a potřetí dovedl tým k výhře. Hokejisté Flames na ledě Seattlu dvakrát vedli, nakonec ale vybojovali vítězství v závěru. Na 3:3 v čase 55:53 vyrovnal Andrew Mangiapane a výhru 4:3 v prodloužení kanadskému výběru vystřelil Rasmus Andersson.

Dallas na domácím ledě prohrával s NY Rangers 0:2, ve třetí třetině ale zápas zlomil pěti góly v řadě a došel si pro jednoznačné vítězství. Výhru Stars řídil centr první formace Roope Hintz, jenž zaznamenal gól a dvě asistence. Brankou a nahrávkou se na vítězství podíleli Joe Pavelski, Mason Marchment a Tyler Seguin. Radek Faksa za 11 a půl minuty na ledě nebodoval.

Tampa Bay – Boston 5:4 v prodl. (1:1, 1:0, 2:3 - 1:0)
Branky: 7. Jeannot, 40. Paul, 49. Watson, 60. Stamkos, 62. Hagel – 10. ZACHA (PASTRŇÁK), 47. PASTRŇÁK, 48. Beecher, 57. Coyle. Střely na branku: 46:26. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Hagel, 2. Eyssimont (oba Tampa Bay), 3. PASTRŇÁK (Boston).
Florida – Edmonton 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Branky: 16. a 27. Mikkola, 11. Verhaeghe, 34. Stenlund, 60. Bennett – 6. a 25 z trestného střílení McDavid, 9. Kane. Střely na branku: 32:28. Diváci: 19.628. hvězdy zápasu: 1. Mikkola (Florida, 2. McDavid (Edmonton), 3. Stenlund (Florida).
Nashville – Colorado 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 20. a 60. F. Forsberg, 24. Lauzon, 60. Trenin – 14. Cogliano, 29. Toews, 34. Ničuškin. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.159. hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. Trenin, 3. Lauzon (všichni Nashville).
Arizona – Los Angeles 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 39. Maccelli – 4. a 36. Moore, 9. Kopitar, 57. Danault. Střely na branku: 30:25. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Moore, 2. Copley, 3. Danault (všichni Los Ageles).
Dallas – NY Rangers 6:3 (0:1, 1:1, 5:1)
Branky: 35. Benn, 42. Pavelski, 48. Marchment, 49. Seguin, 57. Steel, 58. Hintz – 17. Trocheck, 34. Kakko, 60. Goodrow. Střely na branku: 36:33. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Marchment, 2. Pavelski, 3. Hintz (všichni Dallas).
Seattle – Calgary 3:4 v prodl. (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. Dunn, 29. Eberle, 31. McCann – 2. E. Lindholm, 12. Huberdeau, 56. Mangiapane, 64. R. Andersson. Střely na branku: 31:31. DANIEL VLADAŘ za Calgary odchytal celý zápas, inkasoval tři branky z 31 střel a úspěšnost zákroků měl 90,3 procenta. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. R. Andersson, 2. Dunn (oba Calgary), 3. Daccord (Seattle).
Vancouver – San Jose 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 34. Q. Hughes, 40. Lafferty, 48. J. Miller – 41. HERTL. Střely na branku: 40:28. Diváci: 18.718. Hvězdy zápasu: 1. Q. Hughes, 2. Demko, 3. J. T. Miller (všichni Vancouver).