NY Rangers - Boston 1:3Boston válí. Zacha zastoupil Pastrňáka, Krejčí přidal dvě asistence

Už čtvrtou výhru v posledních pěti dnech zaznamenali ve čtvrtečním duelu NHL na ledě NY Rangers hokejisté Bostonu a vítězství 3:1 opět neslo výraznou českou stopu. David Pastrňák sice tentokrát vyšel střelecky naprázdno, už po 79 sekundách hry se ale trefil Pavel Zacha po nahrávce Davida Krejčího, který měl navíc prsty i v gólu z úvodu poslední třetiny, po němž šli Bruins do třígólového trháku. Petr Mrázek zastavil 37 střel, dovedl Chicago k výhře 4:1 na ledě Philadelphie a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Martin Nečas se podílel gólem a přihrávkou na vítězství Caroliny 5:2 nad Minnesotou. Dominik Kubalík skóroval po asistenci Filipa Hronka a přispěl k vítězství Detroitu 3:2 ve Vegas.

Pavel Zacha (vpravo) slaví s Davidem Krejčím (vlevo) a Charliem McAvoyem gól vstřelený NY Rangers.

Arizoně nestačilo 29 zákroků Karla Vejmelky a podlehla doma Washingtonu 0:4. Florida zvítězila i díky jedné asistenci Radka Gudase v Montrealu 6:2. Ondřej Palát asistoval v 59. minutě u akce, kterou si New Jersey vynutilo v Seattlu prodloužení. Domácí ale nakonec získali bonusový bod za výhru 4:3.

Boston vstřelil třetí gól pouhých 28 sekund po začátku třetiny a pro Rangers šlo o pověstnou poslední kapku. "Vzalo nám to vítr z plachet. Trochu jsme se pak zvedli, ale nestačilo to," litoval kapitán newyorského týmu Jacob Trouba. Boston tak potvrdil pozici nejlepšího celku zámořské soutěže a před dvoudenní pauzou završil úspěšný týden, během nějž Bruins od neděle porazili Toronto, Philadelphii i oba týmy z New Yorku.

"Máme opory na všech postech. Pojí nás nás vzájemná důvěra. Každý hraje na maximu svých možností a schopností a na ledě je to vidět, každá ze čtyř lajn může rozhodnout. Naplno využíváme čas na ledě a to nás odlišuje od jiných týmů," komentoval úspěšnou sérii Patrice Bergeron, který v prostřední části zařídil dvoubrankové vedení.

Mrázek nestačil jen v deváté minutě na střelu Morgana Frosta, který jej v přečíslení dva na jednoho překonal z pravého kruhu střelou nad lapačku. Ostravský rodák zneškodnil od druhé třetiny všech 31 střel, jednou jej za stavu 1:1 zachránila tyč a připsal si třetí výhru z posledních čtyř startů.

Obrat Chicaga odstartoval v polovině utkání Jonathan Toews, na něhož navázali na přelomu druhé a třetí třetiny Reese Johnson a Tyler Johnson. Výsledek pojistil v závěru Philipp Kurashev a Blackhawks zvítězili na ledě Flyers v základní části poprvé od roku 1996 a sedmnácti porážkách.

Carolina inkasovala ve 28. minutě úvodní gól, ale v čase 45:27 už vedla 5:1. Nečas, třetí hvězda utkání, si oba body připsal v přesilové hře. Po jeho pasu vstřelil Brady Skjei od modré čáry druhý gól týmu. Český útočník přidal pátou trefu Hurricanes, když si bruslí přikopl puk na hokejku a zamířil z levého kruhu do odkryté branky.

Nečas, který v předchozích šesti zápasech neskóroval, si vylepšil bilanci na 41 bodů (18+23) a vyrovnal si maximum (14+27) ze sezony 2020/21. V utkání se zranil útočník Caroliny Max Pacioretty, který opustil hrací plochu s dopomocí.

Kubalík se prosadil v přesilové hře střelou bez přípravy z pravého kruhu a upravil ve 23. minutě stav na 2:1. Důležitou součástí byl i Hronek, jenž udržel puk v útočném pásmu. V polovině zápasu zvýšil Joe Veleno a Vegas už jen zdramatizovalo závěr gólem 43 sekund před koncem. Kubalík byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Vejmelka prohrál od 31. prosince ve všech osmi startech, ale za žádný gól proti Washingtonu nemohl a až do 38. minuty držel těsný stav 0:1. Dvakrát jej překonal Dylan Strome, jednou tečí a podruhé zakončil kombinaci do prázdné branky. Na druhé straně chytil Darcy Kuemper 26 střel, připsal si pátou nulu v sezoně a v této statistice je nejlepší v NHL.

Florida rozhodla ve druhé třetině, ve které skórovala pětkrát a vedla 5:0. Čtvrtý gól dal Givani Smith po přihrávce Gudase, zbývající čtyři branky padly v přesilové hře, přičemž dvě využil Matthew Tkachuk.

Buffalo vyvěsilo pod strop haly dres Ryana Millera s číslem 30. Americký gólman, který působil v týmu v letech 2002 až 2014, vévodí klubovým statistikám v počtu výher (284), odchytaných zápasů (540), zásahů (14.847) i vítězství v sezoně (41). Videovzkazem mu popřál i Dominik Hašek, kterému se dostalo stejné pocty od klubu v roce 2015. Sabres ve slavnostní večer zdolali New York Islanders 3:2 v prodloužení.

Carolina - Minnesota 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky: 30. Burns, 34. Skjei (NEČAS), 38. Teräväinen, 43. Chatfield, 46. NEČAS - 28. Kaprizov, 48. Boldy. Střely na branku: 29:31. Diváci. 18 013. Hvězdy zápasu: 1. Chatfield, 2. Skjei, 3. Nečas (všichni Carolina).
Columbus - Anaheim 3:5 (3:0, 0:3, 0:2)
Branky: 3. Olivier, 7. Roslovic, 18. Blankenburg - 21. Henrique, 34. Fowler, 36. Benoit, 46. Zegras, 56. M. Jones. Střely na branku: 33:33. Diváci: 16 017. Hvězdy zápasu: 1. Zegras, 2. Fowler (oba Anaheim), 3. Olivier (Columbus).
Montreal - Florida 2:6 (0:0, 0:5, 2:1)
Branky: 43. Pitlick, 49. J. Anderson - 35. a 40. M. Tkachuk, 27. Reinhart, 29. Bennett, 37. G. Smith (Gudas), 50. Lomberg. Střely na branku: 25:40. Diváci: 21 105. Hvězdy zápasu: 1. M. Tkachuk, 2. Reinhart (oba Florida), 3. Pitlick (Montreal).
NY Rangers - Boston 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky. 56. Harpur - 2. ZACHA (KREJČÍ), 25. Bergeron, 41. Clifton (KREJČÍ). Střely na branku: 32:27. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Swayman, 2. Marchand, 3. Bergeron (všichni Boston).
Philadelphia - Chicago 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 9. Frost - 30. J. Toews, 36. R. Johnson, 41. T. Johnson, 60. Kurashev. Střely na branku: 38:29. PETR MRÁZEK odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval jeden gól z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 97,4 procenta. Diváci: 16 460. Hvězdy zápasu: 1. MRÁZEK, 2. R. Johnson (oba Chicago), 3. Frost (Philadelphia).
Toronto - Winnipeg 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 21. a 24. Matthews, 34. Marner, 58. Giordano - 44. Connor. Střely na branku: 27:38. Diváci: 18 644. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Samsonov, 3. Bunting (všichni Toronto).
Buffalo - NY Islanders 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 29. Tuch, 50. V. Olofson, 61. Cozens - 8. Nelson, 39. Martin. Střely na branku: 45:26. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Cozens, 2. Tuch, 3. Luukkonen (všichni Buffalo).
St. Louis - Nashville 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky: 21. B. Schenn, 29. Saad, 36. Kyrou, 42. Thomas, 43. Toropčenko - 23. Sissons, 58. Ekholm. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Thomas, 2. Saad, 3. Tucker (všichni St. Louis).
Edmonton - Tampa Bay 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)
Branky: 24. a 58. Hyman, 7. McLeod, 17. Draisaitl, 43. McDavid - 22. Hagel, 28. Stamkos, 33. Point. Střely na branku: 34:31. Diváci: 17 742. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Hyman (oba Edmonton), 3. Point (Tampa Bay).
Arizona - Washington 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 4. a 49. D. Strome, 38. Milano, 39. Wilson. Střely na branku: 26:33. KAREL VEJMELKA odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval čtyři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 87,9 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. D. Strome, 2. Kuemper, 3. Kuzněcov (všichni Washington).
Seattle - New Jersey 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 13. a 25. Donato, 48. B. Tanev, 62. Burakovsky - 32. Severson, 47. Haula, 59. Hischier (PALÁT). Střely na branku: 40:29. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. Burakovsky, 2. Donato, 3. M. Jones (všichni Seattle).
Vegas - Detroit 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 20. Pietrangelo, 60. W. Karlsson - 3. Raymond, 23. KUBALÍK (HRONEK), 31. Veleno. Střely na branku: 35:25. Diváci: 17 911. Hvězdy zápasu: 1. Husso, 2. KUBALÍK (oba Detroit), 3. Pietrangelo (Vegas).
Los Angeles - Dallas 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: 7. a 18. Seguin, 19. Lindell, 28. Robertson. Střely na branku: 34:24. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Wedgewood, 3. Robertson (všichni Dallas).