Boston vyhnal Vladaře z branky, z Čechů skóroval jen Zacha

Sice až v nastavení, hokejisté Bostonu ale přesto protáhli vítěznou šňůru na osm utkání v řadě. V úterý na ledě Calgary sice nejprve ztratili dvoubrankový náskok, Pavel Zacha ale při přesilovce ve třetí třetině poslal zápas do prodloužení, v němž necelých pět sekund před sirénou rozhodl o triumfu hostů 4:3 Charlie McAvoy. Daniel Vladař v brance Flames v úvodní třetině inkasoval z pěti střel dva góly z hole Dmitrije Orlova a od druhé části přepustil své místo Jacobu Markströmovi. Asistenci u prvního gólu Bostonu si připsal Tomáš Nosek. Dominik Kubalík byl jediným střelcem Detroitu v zápase s Ottawou, Red Wings prohráli vysoko 1:6.

Boston jako největší favorit na Stanley Cup? Příspěvek z pořadu PříklepVideo: Sport.cz

Calgary přitom bylo střelecky výrazně aktivnější, poměr střel vyhrálo 57:20, Linus Ullmark v brance Bruins ale prožil z pohledu úspěšných zásahů nejpovedenější večer v NHL v kariéře a pokryl 54 pokusů.

Flames po ztracené první třetině dokázali vývoj utkání otočit a v 50. minutě se poprvé ujali vedení. V 55. minutě ale bylo při přesilovce Bruins vyrovnáno - Zacha doklepl do odkryté klece přihrávku Orlova zpoza branky.

V nastavení pak měl ještě před McAvoyem na hokejce rozhodující branku David Pastrňák, jeho samostatný únik ale zneškodnil brankář Markström. Český kanonýr nebodoval a prodloužil své čekání na gól na tři zápasy. Se 42 trefami i nadále zůstává druhým nejlepším střelcem ligy.

Bruins odehráli třetí zápas ve čtyřech dnech a na jejich výkonu to bylo znát. "Kluci ukázali, jak moc si věří. Flames nás přehráli ve všech směrech, my jsme ale ani chvíli nepanikařili. I přes dominanci soupeře na střídačce nebyl nikdo, kdo by nevěřil tomu, že tu můžeme vyhrát," řekl trenér Bruins Jim Montgomery.

Karel Vejmelka odchytal celý zápas v brance Arizony a 23 zákroky přispěl k vítězství 4:1 nad Chicagem. V kleci Blackhawks dostal místo Petra Mrázka přednost Alex Stalock, který se objevil na ledě poprvé od poloviny ledna, kdy utrpěl zranění hlavy a měl potíže s viděním.

Detroit v Ottawě hrál dva zápasy ve dvou dnech a pokaždé inaskoval šest branek. Přitom i tentokrát se Red Wings dostali do brzkého vedení, zbytek zápasu ale patřil domácím Senators, kteří se díky výhře 6:1 bodově dotáhli na svého soupeře. Kubalík dal 17. gól v sezoně a potvrdil pozici druhého nejlepšího detroitského střelce.

Red Wings v průběhu druhé třetiny přišli o obránce Filipa Hronka. Český bek podle trenéra Dereka Lalonda nastoupil s lehkým zraněním v horní části těla, které mu nedovolilo v zápase pokračovat.

Do sestavy se naopak vrátil Jakub Vrána, jenž poslední dva zápasy strávil na tribuně jako náhradník. V den svých 27. narozenin odehrál lehce přes 13 minut, ve kterých se neprosadil. Na první bod po návratu z asistenčního programu NHL/NHLPA stále čeká.

Čtyřmi góly se blýskl útočník Los Angeles Anže Kopitar. Kings hlavně díky jeho příspěvku porazili Winnipeg 6:5 v prodloužení a v tabulce Západní konference se posunuli na druhou příčku. Čtyři body v zápase zaznamenal také obránce Jets Josh Morrissey, jenž je s 63 body druhým nejproduktivnějším bekem v lize.

Výhru Columbusu na ledě Buffala řídil Erik Robinson, který svým prvním hattrickem v NHL dotáhl Blue Jackets k vítězství 5:3. Columbus bodoval potřetí za sebou, i nadále však zůstává nejhorším týmem soutěže.

Florida díky vydařené první třetině zvládla derby s Tampou Bay a na příčky zaručující play off ztrácí i nadále tři body. Svůj zápas totiž zvládl i osmý Pittsburgh, který porazil Nashville 3:1. Vyřazovací boje se vzdalují St. Louis, které po výměnách Vladimira Tarasenka a Ryana O'Reillyho prohrálo všech pět zápasů. V úterním duelu podlehlo Seattlu 3:5.

Posedmé za sebou bodovala Minnesota, která porazila NY Islanders 2:1 v prodloužení a na čelo Západní konference ztrácí již jen dva body. Montreal porazil San Jose 3:1. Dvěma body řídil obrat Christian Dvorak.

Buffalo - Columbus 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)
Branky: 4. Tage Thompson, 46. Quinn, 50. Peterka - 14., 32. a 60. E. Robinson, 3. K. Johnson, 40. Jenner. Střely na branku: 42:36. Diváci: 13 661. Hvězdy zápasu: 1. E. Robinson (Columbus), 2. Quinn (Buffalo), 3. Jenner (Columbus).
Ottawa - Detroit 6:1 (4:1, 1:0, 1:0)
Branky: 8. a 16. Watson, 5. z trestného střílení Stützle, 17. DeBrincat, 29. Giroux, 46. B. Tkachuk - 4. KUBALÍK. Střely na branku: 27:17. Diváci: 14 071. Hvězdy zápasu: 1. Watson, 2. Stützle, 3. Giroux (všichni Ottawa).
Tampa Bay - Florida 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
Branky: 32. Point - 7. E. Staal, 16. Lundell, 18. Luostarinen, 60. Duclair. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. E. Staal (oba Florida), 3. Point (Tampa Bay).
St. Louis - Seattle 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Branky: 26. Thomas, 30. Saad, 55. Bučněvič - 10. a 34. Geekie, 27. McCann, 50. Oleksiak, 60. B. Tanev. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Geekie (Seattle), 2. Bučněvič (St. Louis), 3. Tolvanen (Seattle).
Minnesota - NY Islanders 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 18. Reaves, rozhodující sam. nájezd F. Gaudreau - 15. Bailey. Střely na branku: 31:40. Diváci: 18 431. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson, 2. F. Gaudreau, 3. Reaves (všichni Minnesota).
Winnipeg - Los Angeles 5:6 po sam. nájezdech (2:0, 3:3, 0:2 - 0:0)
Branky: 16. a 18. Morrissey, 32. a 39. Stenlund, 27. Connor - 21., 30., 31. a 42. Kopitar, 56. Vilardi, rozhodující sam. nájezd Kempe. Střely na branku: 31:37. Diváci: 13 203. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. Morrissey, 3. Stenlund (oba Winnipeg).
Calgary - Boston 3:4 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 22. Coleman, 49. Dubé, 50. Huberdeau - 5. a 14. Orlov (na první NOSEK), 55. ZACHA, 65. McAvoy. Střely na branku: 57:20. DANIEL VLADAŘ odchytal za Calgary 20 minut, inkasoval dvě branky z pěti střel a úspěšnost zákroků měl 60 procent. Diváci: 18 420. Hvězdy zápasu: 1. Orlov, 2. Ullmark (oba Boston), 3. Huberdeau (Calgary).
Arizona - Chicago 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 11. Boyd, 19. Hayton, 36. McBain, 49. Schmaltz - 59. Athanasiou. Střely na branku: 33:24. KAREL VEJMELKA odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval jeden gól z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 95,8 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. McBain, 2. Schmaltz, 3. Boyd (všichni Arizona).
Nashville - Pittsburgh 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 48. Jankowski - 51. Crosby, 59. Zucker, 60. Rust. Střely na branku: 25:34. Diváci: 17 435. Hvězdy zápasu: 1. Crosby (Pittsburgh), 2. Jankowski (Nashville), 3. Jarry (Pittsburgh).
San Jose - Montreal 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 2. MacDonald - 49. Guhle, 50. Ylönen, 60. Dvorak. Střely na branku: 38:32. Diváci: 11 470. Hvězdy zápasu: 1. Allen (Montreal), 2. Kähkönen (San Jose), 3. Ylönen (Montreal).