Colorado - Pittsburgh 5:4 PPColorado slaví proti Pittsburghu neuvěřitelný obrat. MacKinnon překonal rekord

Hokejistům Colorada se podařil v dnešním utkání NHL proti Pittsburghu velký obrat. Ačkoli Avalanche ještě na začátku 37. minuty prohrávali 0:4, zvítězili 5:4 v prodloužení. Domácí útočník Nathan MacKinnon se na výhře podílel brankou a dvěma asistencemi a dostal se na 122 bodů v sezoně, čímž překonal klubový rekord 120 bodů legendárního Joea Sakica z ročníku 1995/96.

Hokejisté Colorada se radují z gólu proti Pittsburghu.

Osmadvacetiletý MacKinnon dnes bodoval i ve 34. domácím utkání v sezoně za sebou a udržel si naději, že se jako první hokejista v historii zapíše do statistik ve všech 41 duelech na vlastním ledě v jednom ročníku. Kanadský centr se dnes v této bilanci osamostatnil na druhém místě historie NHL, před ním je pouze Wayne Gretzky, který v sezoně 1988/89 bodoval ve 40 domácích duelech Los Angeles za sebou.

Pittsburgh vyhrál v Denveru první třetinu 2:0, a až do 36. minuty postupně navýšil skóre na 4:0. Na všech brankách Penguins se podílel kapitán Sidney Crosby, který jeden gól dal a na tři přihrál. Colorado do konce druhé třetiny snížilo na rozdíl dvou branek a v třetí části přidalo další dvě trefy: do prodloužení zápas poslal v 56. minutě MacKinnon svým 44. gólem v sezoně. Obrat završil po 54 sekundách nastavení po samostatné akci Jonathan Drouin a postaral se o devátou výhru Avalanche za sebou.

Washington - Winnipeg 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 44. a 52. Ovečkin, 42. Carlson. Střely na branku: 19:27. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Lindgren, 3. Carlson (všichni Washington).
Colorado - Pittsburgh 5:4 v prodl. (0:2, 2:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 37. Sean Walker, 40. Trenin, 44. Duhaime, 57. MacKinnon, 61. Drouin - 8. Puljujärvi, 16. Rust, 34. Crosby, 36. P. Joseph. Střely na branku: 30:34. Hvězdy zápasu: 1. Drouin, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Crosby (Pittsburgh).