Columbus - Pittsburgh 5:1Columbus sestřelil Pittsburgh, Voráček se blýskl třemi body

Útočník Jakub Voráček z Columbusu patřil k hlavním strůjcům úspěchu Blue Jackets v nedělním přípravném duelu před startem NHL proti Pittsburghu. Pod vítězství 5:1 se podepsal třemi body za gól a dvě nahrávky. Dvě asistence zaznamenal také Tomáš Hertl, který pomohl k výhře San Jose 3:2 v prodloužení nad Los Angeles. Dvě třetiny bez inkasované branky odchytal jako jeden z celkem šesti českých gólmanů, kteří zasáhli do nedělního programu, Daniel Vladař z Calgary. Flames i díky tomu porazili Vancouver 4:0.

Jakub Voráček (v modrém) překonává gólmana Pittsburghu Dustina Tokarského.

Třiatřicetiletý Voráček se gólově prosadil v polovině utkání, kdy zvýšil z dorážky při přesilovce na 3:0. Tři body jako kladenský odchovanec posbírali také Justin Danforth (2+1) a velká letní posila Columbusu Johnny Gaudreau (0+3), jenž se Blue Jackets upsal po vypršení kontraktu v Calgary na sedm let za 68,25 milionu dolarů. Na straně poražených nechyběl Radim Zohorna.

Oba soupeři se spolu utkali ve zcela odlišných sestavách již dříve během neděle v Pittsburghu, kdy vyhráli v prodloužení 3:2 naopak domácí Penguins. Přes 31 minut odchytal za Columbus Pavel Čajan. Pražský rodák z mužstva Cleveland Monsters v AHL inkasoval jednou z 13 střel.

Stejným výsledkem 3:2 v prodloužení zdolali Sharks hosty z Los Angeles. Hertl byl u obou branek svého celku v základní hrací době. Nejprve otevřel skóre Luke Kunin, pak vrátil domácím vedení Timo Meier. Teprve až na gól, který dal ve čtvrté minutě prodloužení Logan Couture, nemohli hosté zareagovat.

Podobně jako Columbus a Pittsburgh odehráli dva souboje i hráči Calgary a Vancouveru. V obou měli navrch Flames. Doma zvítězili jasně 4:0, poté co měli po druhém dějství na své straně tříbrankové vedení. Byl pod ním podepsán i Vladař, jenž si během čtyřicetiminutového partu připsal 15 úspěšných zásahů. Ve Vancouveru vyhrála druhá část týmu Calgary 3:2 v prodloužení díky vítězné brance Michaela Stonea.

Přípravné zápasy před startem NHL
Minnesota - Colorado 3:2 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 26. Kaprizov, 38. Addison, 61. Hartman - 44. Smallman, 46. Bowers.
Arizona - Anaheim 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 8. O’Brien, 59. Fischer - 16. Regenda, 19. Luneau, 36. Lundeström. Karel Vejmelka (Arizona) nastoupil na 40 minut, z 18 střel inkasoval třikrát a měl úspěšnost 83,3 procenta, Lukáš Dostál (Anaheim) odchytal celý zápas, z 26 střel inkasoval dvakrát a měl úspěšnost 92,3 procenta.
Edmonton - Winnipeg 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 1. Niemelainen, 51. Hamblin, 55. McLeod, 55. Holloway. David Rittich (Winnipeg) odchytal celý zápas, z 26 střel inkasoval čtyřikrát a měl úspěšnost 84,6 procenta.
Columbus - Pittsburgh 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: 8. a 57. Danforth (na první Voráček), 29. Laine, 30. Voráček, 34. Nyquist (Voráček) - 49. Frasca. Pavel Čajan (Columbus) nastoupil na 31. minut, z 13 střel inkasoval jednou a měl úspěšnost 92,3 procenta.
San Jose - Los Angeles 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 7. Kunin (Hertl), 50. Meier (Hertl), 64. Couture - 41. Grundström, 58. B. Lizotte.
Vancouver - Calgary 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 49. Podkolzin, 59. Garland - 13. McLain, 39. B. Jones, 64. Michael Stone.
Calgary - Vancouver 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 24. Huberdeau, 26. Eakin, 32. Coleman, 60. B. Sutter. Daniel Vladař (Calgary) odchytal 40 minut, z 15 střel neinkasoval a měl úspěšnost 100 procent.
Colorado - Vegas 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky: 41. Beaucage, 54. Compher, 59. Byram - 20. Cotter. Jiří Patera (Vegas) odchytal 28:59 minut, ze 16 střel inkasoval dvakrát a měl úspěšnost 87,5 procenta.