Pittsburgh - Washington 6:3Crosby lepší Ovečkina! Vránův gól nestačil

New York

Hokejisté Washingtonu neprožívají zrovna vydařené období. V nedělním utkání NHL prohráli na ledě Pittsburghu 3:6 a museli skousnout už čtvrtou porážku v řadě. Capitals nespasil ani čtvrtý gól v sezoně Jakuba Vrány, který se vrátil z karantény v souvislosti s protokolem opatření proti šíření nemoci covid-19, český nováček v brance poražených Vítek Vaněček předvedl 32 úspěšných zákroků. Největší zásluhu na výhře Penguins měla elitní řada vedená kapitánem týmu Sidneym Crosbym.

Český křídelní útočník Washingtonu Jakub Vrána se raduje poté, co vstřelil gól v utkání NHL proti Pittsburghu.

Bryan Rust vstřelil dva góly a navíc si připsal asistenci, Jake Guentzel přidal jednu trefu a navrch dvě přihrávky a Crosby vstřelil gól a zaznamenal asistenci. Naproti tomu ruský ostrostřelec Capitals Alex Ovečkin vyšel tentokrát gólově naprázdno a připsal si jen jednu asistenci. Vaněček, který v minulém utkání střídal, inkasoval čtyřikrát z 36 střel. Zbylé dvě trefy padly při hře bez gólmana.

Washington hrál poprvé od 19. ledna v plné síle a navrátilec Jevgenij Kuzněcov otevřel v šesté minutě v přesilové hře skóre. Pittburgh ale velmi rychle otočil. Hezkou kombinaci zakončil do prázdné branky Bryan Rust a za 32 sekund přidal druhý gól z dorážky Branden Tanev. Vaněček neměl nárok a ještě tým zachránil v 16. minutě od třetího gólu, když z bezprostřední blízkosti vychytal dvakrát Jakea Guentzela.

Na začátku druhé třetiny vyrovnal z dorážky Vrána, který předchozí zápas vynechal kvůli opatřením proti šíření koronaviru. I tentokrát Pittsburgh rychle odpověděl dvěma trefami. V přesilové hře překonal Vaněčka střelou z první levého kruhu Rust a z dorážky vlastní střely zvýšil Guentzel. Kontaktní branku dal ve 38. minutě Nicklas Bäckström. Domácí stvrdili výhru až dvěma góly při powerplay. Prosadili se Zach Aston-Reese a Sidney Crosby.

Washington bodoval v každém z úvodních devíti utkáních sezony, následně ale prohrál čtyřikrát za sebou v základní hrací době. "Je to opravdu frustrující," řekl Vrána k aktuální sérii. "Sezona je zkrácená a na každém bodu záleží. Nemůžeme si nechat takové zápasy proklouznout. Dobré je, že máme zítra trénink. Máme příležitost na některých věcech zapracovat a odstranit je, abychom byli další zápas líp připraveni," dodal. Problém je zejména v obranné hře. Washington inkasoval během série čtyř proher 22 gólů.

Ve druhém zápase nedělního programu zdolal Vegas na svém ledě Colorado 1:0. Hosté nastoupili poprvé od 2. února a pěti odložených utkáních kvůli protokolu covid-19. V zápase nenašli recept na Marca-Andrého Fleuryho, který zastavil třicet střel a připsal si druhou nulu sezony. Jediný gól zápasu vstřelil ve 22. minutě Max Paciorety střelou zpoza pravého kruhu. Coloradu chyběli elitní útočník Gabriel Landeskog a brankář Pavel Francouz, který je stále zraněný.

Výsledky nedělních zápasů NHL:
Pittsburgh - Washington 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)
Branky: 11. a 27. Rust, 12. B. Tanev, 31. Guentzel, 59. Aston-Reese, 60. Crosby - 6. Kuzněcov, 24. Vrána, 38. Bäckström. Střely na branku: 38:31. Vítek Vaněček odchytal za Washington 59:19 minuty, inkasoval čtyři góly z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Guentzel, 3. Ceci (všichni Pittsburgh).
Vegas - Colorado 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 22. Pacioretty. Střely na branku: 24:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. M.-A. Fleury, 2. Pacioretty, 3. Whitecloud (všichni Vegas).