Dallas - Boston 2:3Další bod pro Pastrňáka, Bruins znovu slaví! Hronek je čtvrtým nejlepším nahrávačem NHL

Hokejový útočník David Pastrňák asistoval u vítězného gólu Bostonu v duelu s Dallasem a zaznamenal sedmnáctý bod v sezoně NHL. Pavel Zacha se při výhře 3:2 do statistik nezapsal a po šesti zápasech vyšel bodově naprázdno. Obránce Filip Hronek dvěma asistencemi při vítězství Vancouveru 6:2 nad Edmontonem natáhl svou bodovou sérii na sedm utkání.

David Pastrňák v zápase proti Dallasu

Boston byl v Dallasu dvě třetiny střelecky aktivnějším týmem a do závěrečné dvacetiminutovky šel s dvoubrankovým náskokem. V prvním dějství vedení Bruins zařídili netradiční střelci. Skóre otevřel John Beecher a na 2:0 zvýšil Mason Lohrei. Oba hokejisté se v NHL prosadil poprvé v kariéře.

Stars po pěti minutách třetí části zásluhou Wyatta Johnstona snížili, Bruins si ale dvougólový náskok vzali zpět. Přesilovku po akci Pastrňáka a Jamese van Riemsdyka zakončil Brad Marchand. Jeho trefa byla vítězná; Dallas 28 sekund před koncem základní hrací doby sice vytěžil z tlaku kontaktní branku, vyrovnat už však nestihl.

„Góly našich nováčků prakticky rozhodly o výsledku. Chtěli jsme na domácí vlétnout a díky nim se nám to povedlo,“ řekl na adresu Beechera a Lohreie trenér Bostonu Jim Montgomery. Bruins vyhráli podesáté v sezoně a vládnou Východní konferenci. Dallas bez zraněného Radka Faksy zaváhal podruhé za sebou a na západě je čtvrtý.

Pětatřiceti zásahy se na výhře Bostonu podílel Jeremy Swayman. Americký gólman vyhrál i šestý duel, do kterého nastoupil, a mezi brankáři s alespoň pěti odchytanými zápasy má nejlepší čísla v NHL. „Se svým dnešním výkonem jsem opravdu spokojený. Mrzí mě dva góly po tečích, ale Dallas je před brankou silný,“ řekl Swayman.

Drobné zdravotní problémy nepustily do zápasu beka Columbusu Davida Jiříčka. Blue Jackets podlehli Floridě 4:5 v prodloužení a prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů.

Florida vedla již 3:0, vítězství ale honila na poslední chvíli. Po obratu Columbusu v poslední minutě základní části vyrovnal Nick Cousins a v prodloužení rozhodl pro Panthers v čase 61:25 Carter Verhaeghe.

Hronek připravil dvě branky Vancouveru při výhře 6:2 nad Edmontonem a s 13 asistencemi je čtvrtým nejlepším nahrávačem NHL. Vysoké vítězství Canucks čtyřmi body řídil Hronkův parťák z první obranné dvojice Quinn Hughes. Dvakrát skóroval Brock Boeser.

Hronek se do statistik zapsal v první a třetí třetině. Ve 12. minutě se zapojil do akce před gólem na 1:1 a v čase 47:51 připravil přesilovkovou trefu pro J. T. Millera. V NHL jsou aktuálně jen dva produktivnější beci: dvacetibodový Hughes a Victor Hedman, jenž bodoval čtrnáctkrát.

Do prodloužení dospěl také duel mezi Torontem a Tampou Bay. Domácí Maple Leafs díky druhé trefě Calleho Järnkroka v zápase vyhráli 6:5 a dva body brali po čtyřech prohrách. Kanadský celek přerušil nelichotivou sérii i přes to, že po první třetině prohrával už 1:4.

Velký podíl na obratu měli Mitchell Marner a Auston Matthews. První z nich zaznamenal čtyři body a nejlepší střelec ligy asistencí a dvěma trefami vylepšil svou bilanci na 13 gólů ve 12 zápasech. Jeden gól Maple Leafs připravil William Nylander a bodoval tak i ve 12. zápase sezony. Prohru Lightning neodvrátil ani čtyřbodový Nikita Kučerov.

Výsledky NHL
Toronto - Tampa Bay 6:5 v prodl. (1:4, 2:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 23. a 26. Matthews, 42. a 61. Järnkrok, 4. Knies, 43. Marner - 7. a 12. Kučerov, 5. Hedman, 16. Point, 58. Hagel. Střely na branku: 33:31. Diváci: 18.445. Hvězdy zápasu: 1. Järnkrok, 2. Matthews (oba Toronto), 3. Kučerov (Tampa Bay).
Dallas - Boston 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky: 46. W. Johnston, 60. Pavelski - 11. Beecher, 15. Lohrei, 50. Marchand (PASTRŇÁK). Střely na branku: 37:29. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Swayman, 2. Beecher (oba Boston), 3. W. Johnston (Dallas).
Florida - Columbus 5:4 v prodl. (3:2, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 3. Lomberg, 4. Forsling, 7. Barkov, 60. Cousins, 62. Verhaeghe - 16. Kuraly, 19. Jenner, 31. Marčenko, 53. Texier. Střely na branku: 47:22. Diváci: 17.103. Hvězdy zápasu: 1. Verhaeghe (Florida), 2. Texier (Columbus), 3. Cousins (Florida).
Vancouver - Edmonton 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
Branky: 15. a 60. Boeser, 12. Q. Hughes (HRONEK), 14. P. Suter, 31. Höglander, 48. J. Miller (HRONEK) - 7. Ekholm, 28. Draisaitl. Střely na branku: 35:42. Diváci: 18.857. Hvězdy zápasu: 1. Hughes, 2. Demko, 3. Boeser (všichni Vancouver).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.