Dokonalá loupež. Rittichův konkurent předvedl klíčovou parádu

Německý útočník Ottawy Tim Stützle jen zakroutil hlavou a začal se smát. Nic jiného mu ani nezbývalo. Takovou příležitost obvykle proměňuje, tentokrát však zásah lapačkou v poslední chvíli předvedl v NHL gólman Los Angeles Cam Talbot. Kings díky němu ustáli kritický moment a nakonec získali důležité body za výhru 4:3 v prodloužení.

Cam Talbot se blýskl parádním zákrokem

Talbota v úvodní třetině překonal tečí v přesilovce Dominik Kubalík a v závěru druhé části to mohlo být už 2:0 pro hosty. Claude Giroux vystihl rozehrávku LA a bekhendem přihrával Stützlemu. 22letý Němec si rychle zpracoval puk a netrefil ho úplně čistě, kanadský brankář se ale obdivuhodně natáhl a ránu skryl v lapačce.

„Přesně takového gólmana jsme úvodní dvě třetiny potřebovali. Nehráli jsme dobře a on nás držel ve hře. Nejen tím zjevným, naprosto neuvěřitelným zákrokem, předtím už měl dalších pět nebo šest důležitých. Dal nám šanci dostat se do pohody a pak už jsme hráli vážně solidně,“ tvrdil kouč Los Angeles Jim Hiller.

Jen pár okamžiků po Talbotově parádě totiž vyrovnal na 1:1 Quinton Byfield a zápas už se odebíral jiným směrem. Před utkáním přitom probíhala vzrušená interní debata, zda v draftu 2020, kde byl jedničkou Alexis Lafreniere (NY Rangers), neměli Kings ukázat z druhé pozice místo Byfielda právě na Stützleho, kterého nakonec jako třetího brala Ottawa.

Šikovný Evropan už má na kontě 271 zápasů s bilancí 87+147. Mohutnějšímu Byfieldovi (195 cm/100 kg) trvalo delší dobu, než si na NHL zvyknul, ale probíhající sezona je pro něj průlomová. Ze 60 utkání posbíral 47 bodů (19+28). A Kings se na rozdíl od Ottawy drží na postupových pozicích.

Může za to i znovu rostoucí Talbotova forma, kterou potvrdil dokonalou krádeží při Stützleho šanci. Konkurent Davida Ritticha vychytal z posledních čtyř startů tři výhry a Kings mají jako třetí tým Pacifické divize osmibodový náskok na nejlepší mužstva pod čarou.

„Díky Tabsovi jsme se mohli rozjet. Vděčíme mu za hodně,“ děkoval spoluhráč Blake Lizotte.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.