Anaheim - Columbus 7:4Dostál vychytal v NHL výhru, Nečas skóroval a Vrána si připsal přihrávku

Lukáš Dostál pomohl v NHL hokejistům Anaheimu 38 zákroky k výhře 7:4 nad Columbusem. Gól Martina Nečase neodvrátil porážku Caroliny 2:5 v Torontu. Jakub Vrána přispěl svou druhou asistencí v sezoně k výhře St. Louis 5:2 ve Washingtonu.

Český brankář Lukáš Dostal pomohl Anaheimu výhře nad Columbusem.

Anaheim čtyřikrát ztratil jednobrankové vedení. Columbus nenašel odpověď až na trefu Maxe Jonese z úniku v 58. minutě. Zbývající dva góly padly při hře hostů bez brankáře. K hlavním strůjcům úspěchu Ducks byl obránce Scott Harrington, který skóroval dvakrát. Blue Jackets jsou tak po San Jose druhým týmem, který už nemá ani teoretickou šanci na postup do play off.

Dostál vychytal čtvrtou výhru v jedenáctém startu sezony od úvodní minuty. Za inkasované branky nemohl. Při první jej překonal zblízka mezi betony Nick Blankenburg, v další gólové akci zakončil Boone Jenner rychlý protiútok střelou pod horní tyč.

Poté Columbus dvakrát udeřil v přesilové hře. První využil Cole Sillinger, který na hranici brankoviště usměrnil puk po chytré přihrávce za záda českého gólmana. Patrik Laine vyrovnal na 4:4 z dorážky.

Carolina prohrávala 0:2 a 1:3, než se zapsal mezi střelce Nečas. Český útočník snížil v polovině utkání na 2:3 střelou z pravého kruhu k bližší tyči a připsal si 26. gól sezony. Odchovanec Komety Brno ale o chvíli později nezpracoval ve středním pásmu přihrávku a z přečíslení dva na jednoho se prosadil podruhé v utkání Zach Aston-Reese.

St. Louis položil základ úspěchu v úvodních dvou třetinách, po kterých vedl i díky dvěma brankám Sammyho Blaise 4:0. Druhý gól týmu připravil Vrána, který vyslal do sólového úniku Jordana Kyroua. Český útočník nasbíral v dresu Blues od výměny z Detroitu pět bodů (4+1) v šesti utkáních.

Washington, který ztrácí pět bodů na poslední postupovou příčku, ještě ve třetí třetině snížil brankami Martina Fehérváryho a Nicklase Bäckströma na 2:4. Při risku bez gólmana ale zpečetil Brayden Schenn výhru St. Louis.

NHL:
Philadelphia - Buffalo 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Branky: 16., 34. a 46. Tippett, 24. Farabee, 39. J. van Riemsdyk - 43. a 60. Olofsson. Střely na branku: 22:38. Diváci: 18.051. Hvězdy zápasu: 1. Tippett, 2. Hayes, 3. T. DeAngelo (všichni Philadelphia).
Toronto - Carolina 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky: 3. a 35. Aston-Reese, 13. Marner, 18. Matthews, 49. Rielly - 15. Skjei, 31. Nečas. Střely na branku: 24:34. Diváci: 18.607. Hvězdy zápasu: 1. Järnkrok, 2. Aston-Reese, 3. Samsonov (všichni Toronto).
Washington - St. Louis 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)
Branky: 46. Fehérváry, 58. Bäckström - 2. a 35. Blais, 25. Kyrou (Vrána), 30. Kapanen, 59. B. Schenn. Střely na branku: 34:22. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Hofer, 2. Blais (oba St. Louis), 3. Fehérváry (Washington).
Anaheim - Columbus 7:4 (2:2, 1:1, 4:1)
Branky: 15. a 60. Harrington, 4. Zegras, 24. Comtois, 43. Terry, 58. M. Jones, 60. R. Strome - 11. Blankenburg, 20. Jenner, 37. Sillinger, 47. Laine. Střely na branku: 38:42. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim celý zápas, inkasoval čtyři branky ze 42 střel a úspěšnost zásahů měl 90,5 procenta. Diváci: 13.475. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. Terry, 3. Harrington (všichni Anaheim).