Dallas - Minnesota 7:2Faksa asistoval u vysoké výhry Dallasu, MacKinnon bodoval i ve 23. domácím duelu

Český útočník Radek Faksa asistoval u vysoké výhry hokejistů Dallasu 7:2 nad Minnesotou a bodoval poosmé v sezoně. Stars vyhráli druhý zápas za sebou a v tabulce Západní konference NHL se posunuli na čtvrté místo před Vegas, které podlehlo Coloradu 0:3. Nathan MacKinnon jednou asistoval a natáhl svou domácí bodovou šňůru už na 23 zápasů. K lepšímu výsledku Golden Knights nepomohlo ani 32 zákroků brankáře Jiřího Patery. Philadelphia porazila Montreal 3:2 po samostatných nájezdech.

Nils Lundkvist (5) z Dallasu se raduje z gólu. Na snímku jsou dále Craig Smith (15), Sam Steel (18) a Radek Faksa (12).

Vysoká výhra Dallasu se rodila postupně. V první třetině se Stars prosadili jen jednou, když skóre v 17. minutě otevřel Joe Pavelski. Druhá dvacetiminutovka nabídla jednoznačnou střeleckou převahu domácích, která vyústila v navýšení náskoku na 3:0. Dallas zasypal debutujícího brankáře Jespera Wallstedta 16 ranami, ze kterých se ujaly pokusy Matta Duchenea a Roopeho Hintze.

Wallstedt si premiéru v NHL odbyl necelé dva měsíce po 21. narozeninách a stal se nejmladším gólmanem v historii Wild. Zároveň je nejmladším brankářem, který zasáhl do aktuálního ligového ročníku. „Byl jsem nervózní a minimálně v úvodu zápasu to můj výkon ovlivnilo. Puky ze mě vypadávaly a necítil jsem se příliš jistě. Pak se to zlepšilo, ale týmu jsem stejně moc nepomohl. Myslím, že jsem mohl předvést pár lepších zákroků a udržet tým ve hře,“ líčil švédský mladík.

Do závěrečného dějství vstoupila lépe Minnesota, které zásluhou Matthewa Boldyho snížila na 1:3. Zbytek třetiny ale opět patřil domácím hokejistům. Dallas nasázel čtyři branky a došel si pro pohodlné vítězství 7:2.

Pátou trefu Stars připravil Faksa, jenž zavezl puk do útočného pásma a vyzval ke skórování Nilse Lundkvista. Třiadvacetiletý bek dal první gól v sezoně a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. „Je to hezký pocit. Čekal jsem docela dlouho, ale lepší dát gól teď než nikdy,“ uvedl Lundkvist.

Philadelphia na domácím ledě po 12 minutách prohrávala 0:2, nepříznivé skóre ale dokázala otočit. Ještě v první dvacetiminutovce snížil Owen Tippet a ve druhém dějství vyrovnal přesilovkovým gólem Morgan Frost.

„Odehrál výborný zápas. Je velmi pohyblivý a má skvělé ofenzivní myšlení. Krásně vidí hru, což prokázal před druhým gólem, kdy Frostymu (Frostovi) předložil skvělou nahrávku,“ pochválil jednadvacetiletého obránce Sean Couturier.

Ve třetí třetině ani v prodloužení gól nepadl a o vítězi musely rozhodnout nájezdy. V těch obrat Flyers pečetili jediný úspěšný střelec Sean Couturier společně se stoprocentním brankářem Samuelem Erssonem.

„Lepší premiéru v novém dresu bych si nedokázal představit. Zajímavý zápas před skvělými fanoušky, navíc korunovaný výhrou. Prostě skvělý večer,“ uvedl Drysdale, jenž při debutu v dresu Flyers naskočil v prvním obranném páru a odehrál téměř 20 minut.

Colorado zdolalo Vegas 3:0 a pojistilo si třetí místo v Západní konferenci. MacKinnon díky asistenci natáhl svou domácí bodovou šňůru už na 23 zápasů, čímž vyrovnal klubový rekord Joea Sakica. Pětadvaceti zákroky a čistým kontem pomohl Avalanche k výhře nad úřadujícími šampiony brankář Alexandr Georgijev.

Patera v brance Golden Knights zlikvidoval 32 střel a při čtvrtém startu v sezoně měl poprvé úspěšnost zákroků nad 91 procent.

Výsledky NHL:
Philadelphia - Montreal 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 16. Tippett, 29. Frost, rozhodující sam. nájezd Couturier - 2. Monahan, 12. Savard. Střely na branku: 39:19. Diváci: 18 238. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Frost (oba Philadelphia), 3. Primeau (Montreal).
Dallas - Minnesota 7:2 (1:0, 2:0, 4:2)
Branky: 17. Pavelski, 25. Duchene, 35. Hintz, 49. J. Robertson, 50. Lundkvist (FAKSA), 57. Seguin, 59. Steel - 45. Boldy, 52. Hartman. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Lundkvist, 2. Lindell, 3. Marchment (všichni Dallas).
Colorado - Vegas 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 20. a 32. Ničuškin, 50. L. O'Connor. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18.039. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev, 2. Ničuškin, 3. Rantanen (všichni Colorado).
6.St. Louis3920118110:12541
7.Minnesota4017419118:13438