Vancouver - Dallas 2:4Faksa s Hemským režírovali výhru Dallasu. Krejčí s Pastrňákem pálili, ale Boston prohrál

New York

Český útočník David Pastrňák září v NHL, když bodoval už v jedenáctém utkání v řadě, Boston však prohrál na ledě Edmontonu 4:7. Pastrňák dal gól, stejně jako jeho krajan David Krejčí, ale prohru neodvrátil. Z vítězství se naopak těší Aleš Hemský a Radek Faksa. Jejich Dallas vyhrál 4:2 ve Vancouveru a oba čeští hokejisté rovněž vstřelili gól. Jágrova Florida prohrála na ledě Columbusu 1:2.

Český hokejista Aleš Hemský (vpravo) oslavuje gól Dallasu v utkání NHL proti Vancouveru Canucks. Dallas vyhrál 4:2.

Jágrova Florida sice naposledy rozprášila sedmi brankami Toronto, jenže gólový apetit jí dlouho nevydržel. Na ledě Columbusu prohrála 1:2. Češi Jaromír Jágr ani Jakub Kindl se neprosadili. Jágr třikrát pálil na branku, ale skórovat se mu nepovedlo. Panteři sice vedli 1:0, ale nakonec zápas ztratili.

"Ten zápas jsme mohli zvládnout, ale gólman soupeře předvedl řadu vážně dobrých zákroků. Hráli jsme fakt docela dobře, jenže jsme neskórovali," hodnotil duel Tom Rowe, trenér Floridy.

V duelu mezi Ďábly z New Jersey a Philadelphie (6:2) sbírali na obou stranách čeští hokejisté body za asistence. Na domácí straně přihrál Pavel Zacha na přesilovkovou trefu Blandisiho, po níž Devils vedli 3:1. Na straně Flyers měli Češi dokonce dvě asistence. Jakub Voráček přihrával na první gól utkání Del Zottovi, tvrďák z obrany Radko Gudas měl pro změnu podíl na trefě Schenna, která znamenala snížení na 2:3.

Do utkání zasáhl i český brankář Michal Neuvirth. Začal sice na lavičce jako náhradník, ale ve 42. minutě, když domácí zvýšili na 4:2 šel do hry a puk lovil ze sítě po necelých třech minutách. Inkasoval jeden gól, šestý zásah dali domácí do prázdné branky.

Na domácím ledě prohrál Washington, když na jeho ledě slavil po prodloužení Nashville (1:2). Pod jediným zásahem domácích, který obstaral už v první třetině Connolly, byl asistencí podepsaný český mladík Jakub Vrána.

Toronto si po propadáku na Floridě spravilo náladu v duelu s Tampou Bay. Ta před svými fanoušky prohrála 0:5 a cestu hostů za vítězstvím odstartoval český obránce Roman Polák, který se trefil už v desáté minutě po přihrávce Bozaka.

Při přestřelce mezi Islanders a Bostonem (7:4) se sice na straně Bruins trefili oba čeští Davidové – Pastrňák a Krejčí – ale na body to nestačilo. Islanders vlétli do zápasu a rychle vedli 3:0. Dvakrát se přitom už do poloviny šesté minuty trefil Patrick Maroon. "Chtěli jsme do zápasu dobře vstoupit, bavili jsme se o tom v šatně a pak se nám to vážně povedlo," culil se spokojený hráč Edmontonu.

Pak sice skóre korigoval při přesilovce Pastrňák a bodoval tak v jedenáctém utkání v řadě, i tak ale po první třetině Medvědi prohrávali nakonec 2:4. Naposledy vyšel Pastrňák naprázdno 23. února v Anaheimu. "Ta první třetina nás hodně nakopla," dodal Maroon.

Gólové hody pokračovaly. David Krejčí se trefy dočkal půl minuty před koncem druhé dvacetiminutovky, kdy korigoval při přesilovce z pohledu hostů na 4:7. Další branka už nepadla.

Spokojení naopak mohli být čeští hokejisté v barvách Dallasu, jenž zvítězil ve Vancouveru 4:2. Hvězdy poslal do vedení Aleš Hemský v 9. minutě. Skóroval poprvé v letošní sezóně, v níž kvůli zdravotním problémům zatím stihl odehrát jen osm zápasů. Při gólu využil váhavosti brankáře Millera i obránce Huttona, kteří špatně odhadli odraz puku od bočního mantinelu. Výhru pak ve třetí třetině pečetil jeho parťák Radek Faksa.

Gól si připsal i Radim Vrbata, když zajistil vyrovnání Arizony v duelu s Detroitem. Krajana Petra Mrázka v brance Red Wings překonal v 22. minutě. Nakonec výhru po nájezdech slavila Rudá křídla a tedy i český gólman. Ten zlikvidoval všechny tři nájezdy. Vrbata, který jel jako druhý v pořadí neuspěl.

Výsledky zápasů NHL
New Jersey - Philadelphia 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Branky: 26. a 45. Henrique, 42. a 56. Hall, 19. Palmieri, 30. Blandisi (Zacha) - 18. Del Zotto (Voráček), 32. Schenn (Gudas). Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 18 minut, z 5 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Střely na branku: 29:19. Diváci: 13.718. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Palmieri, 3. Zajac (všichni New Jersey).
NY Islanders - Winnipeg 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Branky: 1. Pelech, 42. Lee - 10. a 19. Little, 24. Perreault, 52. Lowry. Střely na branku: 29:28. Diváci: 13.700. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Lowry (oba Winnipeg), 3. Lee (Islanders).
Washington - Nashville 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 12. Connolly - 39. Neal, 62. Arvidsson. Střely na branku: 23:24. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Rinne (oba Nashville), 3. Holtby (Washington).
Carolina - Minnesota 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 5. D. Ryan, 57. Rask, 59. Teräväinen - 13. Mikael Granlund. Střely na branku: 24:31. Diváci: 10.894. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Läck, 3. Rask (všichni Carolina).
Columbus - Florida 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 36. Werenski, 40. Anderson - 19. Marchessault. Střely na branku: 34:34. Diváci: 14.921. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Bobrovskij, 3. Werenski (všichni Columbus).
San Jose - St. Louis 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 18. Vlasic - 49. a 59. Tarasenko, 17. Upshall, 26. Sanford. Střely na branku: 20:36. Diváci: 17.402. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo, 2. Tarasenko, 3. Bouwmeester (všichni St. Louis).
Tampa Bay - Toronto 0:5 (0:1, 0:4, 0:0)
Branky: 10. Polák, 23. Rielly, 23. Martin, 27. Brown, 36. Van Riemsdyk. Střely na branku: 33:21. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Rielly, 3. Polák (všichni Toronto).
Edmonton - Boston 7:4 (4:2, 3:2, 0:0)
Branky: 5. a 6. Maroon, 9. Pouliot, 20. Slepyšev, 23. Nugent-Hopkins, 27. Draisaitl, 35. Lucic - 13. Pastrňák, 18. Marchand, 25. Moore, 40. Krejčí. Střely na branku: 36:36. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Maroon, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Marchand (Boston).
Vancouver - Dallas 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 14. Bärtschi, 40. Hutton - 9. Hemský, 20. Lindell, 50. Seguin, 56. Faksa. Střely na branku: 28:36. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Trjamkin (Vancouver), 3. Klingberg (Dallas).
Arizona - Detroit 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 22. Vrbata, 24. Goligoski, 48. Crouse, 58. Chychrun - 9. Larkin, 25. Tatar, 44. Green, 54. Zetterberg, rozh. nájezd Nyquist. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 26 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 84,6 procenta. Střely na branku: 26:33. Diváci: 15.036. Hvězdy zápasu: 1. Zetterberg, 2. Tatar (oba Detroit), 3. Crouse (Arizona).
Los Angeles - Buffalo 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 41. Iginla, 55. Kempe. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Brown, 3. Iginla (všichni Los Angeles).
Ottawa - Chicago 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 52. Turris - 49. Keith, 57. Pánik. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.638. Hvězdy zápasu: 1. Pánik, 2. Darling (oba Chicago), 3. Condon (Ottawa).