Winnipeg - Washington 2:5Fantastický Vaněček vychytal Winnipeg, Kubalík asistoval u prohry Chicaga

Český brankář Vítek Vaněček se v dresu Washingtonu blýskl skvělým výkonem. V utkání proti Winnipegu pochytal hned 40 střel soupeře, dovedl svůj tým k vítězství 5:2 a byl po zásluze vyhlášen první hvězdou zápasu. Dominik Kubalík si za Chicago v duelu s Nashvillem připsal asistenci, Blackhawks ale padli 2:3 po prodloužení.

Vítek Vaněček vychytal Washingtonu výhru.

Washington se na začátku prostřední třetiny ujal brankami Bretta Leasona a Daniela Spronga vedení 2:0. Druhé trefě předcházel výborný zákrok Vaněčka, který zblízka vychytal Marka Scheifeleho a z protiútoku hosté zvýšili.

Winnipeg vrátily do hry góly obránců. Brenden Dillon využil clony před brankou a ve 35. minutě střelou zpoza levého kruhu snížil. Na začátku třetí třetiny vyrovnal v přesilové hře z mezikruží Josh Morrissey. Následně Vaněček opět podržel tým při šancích Scheifeleho, který v zápase zaznamenal čtyři záporné body. Zápas rozhodl v čase 49:09 z dorážky Conor Sheary. Zbývající góly vstřelili při hře domácích bez brankáře Michael Sgarbossa a Alexandr Ovečkin. Washington se výhrou posunul do čela NHL.

Chicago v základní hrací době dvakrát prohrávalo po trefách Thomase Novaka a Coltona Sissonse, ale pokaždé rychle vyrovnalo. V prvním případě díky dobrému napadání Kubalíka za brankou, z čehož těžil Kirby Dach. Bod zajistil domácím gól Jonathana Toewse v 54. minutě. Nashville, který postrádal kvůli covidovému protokolu osm hráčů i trenéra Johna Hynese, rozhodl prodloužení po 58 sekundách brankou Tannera Jeannota a vyhrál posedmé v řadě.

České duo Filip Chytil a Libor Hájek bylo u prohry New Yorku Rangers proti Vegas 2:3 po nájezdech. Naopak z vítězství 3:2 po prodloužení v zápase proti Buffalu se mohl radovat útočník Dominik Simon, který za Pittsburgh naskočil ve čtvrté formaci.

St. Louis doma rozdrtilo Dallas 4:1, vysokou prohru tak musel v dresu hostů skousnout i Radek Faksa.

Gólman Karel Vejmelka sledoval kanonádu Anaheimu proti Arizoně pouze jako náhradní brankář ze střídačky. Divoké utkání nakonec dopadlo lépe pro Kojoty, když v prodloužení rozhodl Clayton Keller a stanovil konečný stav zápasu na 6:5.

Výsledky sobotních zápasů NHL:
NY Rangers - Vegas 2:3 po náj. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 21. Zibanejad, 31. Kreider - 7. Howden, 55. Coghlan, rozhodující sam. nájezd Marchessault. Střely na branku: 29:30. Diváci: 17.400. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad (NY Rangers), 2. Howden, 3. Brossoit (oba Vegas).
Pittsburgh - Buffalo 3:2 po prodl. (1:0, 1:1, 0.1 - 1:0)
Branky: 6. Rodrigues, 27. B. McGinn, 63. Carter - 33. Girgensons, 55. Dahlin. Střely na branku: 48:21. Diváci: 17.456. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Rodrigues (oba Pittsburgh), 3. Fitzgerald (Buffalo).
St. Louis - Dallas 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 40. a 56. Tarasenko, 24. L. Brown, 58. Barbašev - 53. Robertson. Střely na branku: 34:27. Diváci: 16.852. Hvězdy zápasu: 1. Lindgren, 2. Tarasenko, 3. Bučněvič (všichni St. Louis).
Winnipeg - Washington 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)
Branky: 35. Dillon, 43. Morrissey - 24. Leason, 29. Sprong, 50. Sheary, 58. Sgarbossa, 60. Ovečkin. Střely na branku: 42:39. Vítek Vaněček odchytal za Washington celé utkání, inkasoval dvě branky z 42 střel a úspěšnost zásahů měl 95,2 procenta. Diváci: 14.039. Hvězdy zápasu: 1. Vaněček (Washington), 2. Ehlers (Winnipeg), 3. Sheary (Washington).
Chicago - Nashville 2:3 po prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 14. Dach (Kubalík), 54. J. Toews - 12. Novak, 52. Sissons, 61. Jeannot. Střely na branku: 19:31. Diváci: 18.298. Hvězdy zápasu: 1. Jeannot, 2. Sissons (oba Nashville), 3. J. Toews (Chicago).
Anaheim - Arizona 5:6 po prodl. (3:2, 0:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 7. a 54. H. Lindholm, 6. Shattenkirk, 9. Grant, 43. Zegras - 40. a 63. Keller, 3. Boyd, 16. Fischer, 49. Ladd, 50. Kessel. Střely na branku: 37:27. Diváci: 14.135. Hvězdy zápasu: 1. Keller (Arizona), 2. H. Lindholm (Anaheim), 3. Boyd (Arizona).