Anaheim - San Jose 4:1Gudas a Faksa si připsali po brance, Hronek pokračuje v bodových hodech již po desáté

Až čtyři čeští hráči bodovali v nočních zápasech zámořské NHL. Tři z nich dokázali mimo bodů se svými týmy také vyhrát. Radek Faksa za Dallas a Radko Gudas za Anaheim proti Sharks vstřelili každý po brance a přispěli k vysokým výhrám. Na straně poražených hostů za San Jose se jednou asistencí prosadil také Tomáš Hertl a je nejproduktivnějším hráčem svého týmu v aktuální sezóně. Čtvrtým bodujícím do party je Filip Hronek. Ten asistoval u výhry Vancouveru a pokračuje v bodových příspěvcích již v desátém zápase po sobě.

Český centr San Jose Sharks Tomáš Hertl se snaží přebruslit soupeře z Anaheimu v nočním zápase NHL.

Po vyrovnané bezbrankové 1. třetině se pro diváky vzrušující momenty začaly odehrávat až v druhém dějství. Hronkův Vancouver měl do 2. třetiny velmi rychlý nástup a dokázal si po polovině zajistit dvoubrankový náskok. Na konci třetiny přišel třetí gól právě za přispění českého beka a poslal Vancouver do velmi pohodlného vedení. Montreal dokázal v poslední třetině snížit a začal riskovat hrou bez brankáře. Vancouver toho využil dvěma brankami do prázdné branky, které ještě proložil svojí trefou Xhekaj z Montrealu. Výsledek 5:2 zajistil Canucks příjemné druhé místo v Západní konferenci. Montreal je těsně pod příčkami zajišťující postup ve Východní konferenci.

Faksův Dallas dokázal jít také do dvoubrankového vedení, ale již v první třetině. Faksa svou první branku v sezoně vstřelil v desáté minutě zápasu. Český centr v oslabení využil zaváhání Wild v rozehrávce, získal puk v útočném pásmu a střelou mezi nohy brankáře Marca-Andrého Fleuryho zvýšil na 2:0 pro Dallas. Wilds dokázali ještě snížit na 2:3, poté se však zápas vyvíjel velmi jednoznačně. Stars nakonec v Minnesotě vyhráli vysoko 8:3. Výrazný podíl na jednoznačném vítězství měly speciální týmy hostů. Pět branek Dallas vstřelil v přesilovkách a dvakrát se prosadil v oslabení. Jedinou branku při hře pět na pět dal v 11. minutě Matt Duchene.

Anaheim porazil San Jose a bodoval po dvou prohrách. Gudas k výhře Ducks přispěl ve 43. minutě gólem na konečných 4:1. Hertl v první třetině připravil vyrovnávací branku Sharks a s deseti body je nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Pražský rodák má podíl na více než polovině branek San Jose v ročníku. Anaheim je na šestém postupovém místě v Západní konferenci. San Jose se propadlo na poslední místo.

Florida - Chicago 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)
Branky: 12. a 27. Reinhart, 1. Ekman-Larsson, 43. Verhaeghe - 20. a 29. Bedard, 8. Dickinson. Střely na branku: 31:27. Diváci: 19.359. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart (Florida), 2. Bedard (Chicago), 3. Ekman-Larsson (Florida)
Minnesota - Dallas 3:8 (2:3, 1:2, 0:3)
Branky: 11. Duhaime, 20. Lettieri, 36. Zuccarello - 23. a 58. W. Johnston, 42. a 44. J. Robertson, 1. Pavelski, 10. Faksa, 11. Duchene, 33. Dadonov. Střely na branku: 26:37. Diváci: 18.509. Hvězdy zápasu: 1. J. Robertson, 2. Heiskanen, 3. W. Johnston (všichni Dallas)
Anaheim - San Jose 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 5. Vatrano, 19. Vatrano, 42. McTavish, 43. Gudas - 14. Kunin (Hertl). Střely na branku: 44:26. Diváci: 16.471. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. Gudas, 3. McTavish (všichni Anaheim)
NY Rangers - Columbus 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 32., 60. a rozhodující sam. nájezd Lafreniere, 9. Kreider -17. Danforth, 33. Fantilli, 33. Kuraly. Střely na branku: 40:28. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lafreniere, 2. J. Quick (oba NY Rangers), 3. Merzlikins (Columbus)
Montreal - Vancouver 2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
Branky: 7. Matheson, 60. Xhekaj - 27. Garland, 30. Michejev, 38. Joshua (Hronek), 59. Boeser, 60. Di Giuseppe. Střely na branku: 32:37. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Garland, 2. Q. Hughes (oba Vancouver), 3. Slafkovský (Montreal)