Detroit - Colorado 2:5Francouz vychytal v NHL Coloradu další výhru, krajan Zadina ho ale překonal

Český útočník Filip Zadina sice dokázal překonat svého krajana Pavla Francouze v brance Colorada, nakonec ale v utkání NHL slavil výhru gólman Avalanche. Rudá křídla doma prohrála 2:5. Ondřej Palát jednou asistoval při výhře Tampy Bay 5:3 nad Edmontonem.

Český křídelník Detroitu Red Wings Filip Zadina (11) překonává svého krajana Pavla Francouze v brance Colorada během utkání NHL.

Francouz pomohl Coloradu dvaatřiceti zásahy, jeho tým měl utkání plně pod kontrolou už v první třetině, když ve 12. minutě vedl už o dvě branky. Pak sice Zadina snížil, když dorazil do sítě střelu Seidera vyraženou českým brankářem, ale hráči Avalanche reagovali dalšími dvěma zásahy a Detroit už nedokázal duel výrazněji zdramatizovat. Pomohl k tomu i výtečně chytající český gólman.

Colorado vyhrálo nad Detroitem pátý zápas v řadě a trenér Jared Bednar byl náramně spokojený. "Bylo to o tom, abychom zakončili náš road trip správným způsobem, s bilancí 3:1," hlásil po utkání.  "Hráli jsme proti opravdu dobrým týmům a s touhle bilancí se můžeme spokojeně vrátit domů."

Tampa Bay porazila Edmonton 5:3 a osamostatnila se na třetím místě Východní konference. Asistencí u třetího gólu se na výhře podílel Palát. V útočném pásmu přistrčil puk Nikitovi Kučerovovi, jehož střelu doklepl do branky Brayden Point. Lightning poté přidali další dvě branky a mají třetí výhru v řadě. Druhou prohru Oilers za sebou neodvrátil ani dvougólový střelec Connor McDavid.

Vítěznou trefu domácích dal ve 36. minutě Corey Perry. Kanadský veterán a člen Triple Gold Clubu vstřelil svou 400. branku v NHL a stal se devátým aktivním hráčem, jenž na tento milník dosáhl.

"Je to krásný pocit, velký osobní úspěch. Musím poděkovat klukům, se kterými jsem v minulosti hrál, i klukům tady; bez nich bych nikdy ničeho takového nedosáhl. Když jsem vyrůstal, vážně jsem si nemyslel, že dám v NHL 400 gólů," řekl Perry. "Je to opravdu skvělý počin, jsem na Coreyho hrdý. Je jen hrstka hokejistů, kteří na tuto metu dosáhnou," dodal střelec první branky Tampy Bay Patrick Maroon.

Vítězství slavil útočník Radek Faksa, jehož Dallas zvítězil nad Winnipegem 3:2 v prodloužení. Český hokejista odehrál více než dvanáct a půl minuty, k ohrožení branky soupeře se však nedostal. Do statistik se zapsal jen díky dvouminutovému trestu za hákování. Přesilovku dokázal tým Jets proměnit v gól na 2:1, nakonec však hosté utkání ztratili

Montreal vyhrál nad Buffalem jasně 4:0 a slaví čtvrté vyhrané utkání v zámořské soutěži v řadě. Naopak hokejisté Sabres počtvrté v řadě prohráli. Dva góly a jednu asistenci zapsal do statistik útočník Nick Suzuki.

Arizona klesla na poslední příčku i kvůli domácí prohře 2:3 s Los Angeles. Coyotes, v jejichž brance dostal před Karlem Vejmelkou přednost Scott Wedgewood, prohráli sedmý z posledních deseti zápasů. Nedaří se ani Winnipegu. Dallasu podlehl 2:3 v prodloužení a na výhru čeká tři duely. Výhru Stars vystřelil po 54 sekundách nastaveného času Tyler Seguin.

Výsledky zápasů NHL
Dallas - Winnipeg 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky. 38. Jamie Benn, 54. Gurjanov, 61. Seguin - 8. Wheeler, 45. Scheifele. Střely na branku: 39:22. Diváci: 10 098. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Scheifele (Winnipeg), 3. Oettinger (Dallas).
Detroit - Colorado 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 32. Zadina, 50. Fabbri - 2. a 60. Landeskog, 12. Jost, 39. Kadri, 43. Ničuškin. Střely na branku: 34:31. Pavel Francouz za Colorado odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Diváci: 18 592. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog, 2. Kadri (oba Colorado), 3. Moritz Seider (Detroit).
Montreal - Buffalo 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 7. a 26. z tr. střílení Suzuki, 42. Caufield, 59. Evans. Střely na branku: 29:32. Diváci: 10 552. Hvězdy zápasu: 1. Suzuki, 2. Montembeault, 3. Caufield (všichni Montreal).
Tampa Bay - Edmonton 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 12. Cirelli, 20. Stamkos, 31. B. Point (Palát), 36. Perry, 60. Kučerov - 19. a 50. McDavid, 38. Hyman. Střely na branku: 23:30. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Perry (Tampa Bay), 2. McDavid (Edmonton), 3. Sergačov (Tampa Bay).
Arizona - Los Angeles 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Branky: 27. Keller, 34. Hayton - 28. a 57. Arvidsson, 27. B. Lizotte. Střely na branku: 19:35. Diváci: 9415. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Lizotte (oba Los Angeles), 3. Keller (Arizona).