Los Angeles - San Jose 4:3Hertl vykřesal naději, jeho tým ale podlehl

Útočník San Jose Tomáš Hertl se po pěti zápasech zapsal v NHL mezi střelce, ale už pouze zmírnil porážku 3:4 na ledě Los Angeles. Connor McDavid se podílel gólem a přihrávkou na výhře Edmontonu 6:2 v Anaheimu a v tabulce kanonýrů odskočil díky 35. trefě v sezoně Davidu Pastrňákovi na rozdíl tří branek. Travis Konecny se zasloužil hattrickem o vítězství Philadelphie 5:3 nad Washingtonem.

Tomáš Hertl ze San Jose před brankářem Los Angeles Pheonixem Copleyem.

San Jose v utkání dvakrát vyrovnalo. Chybnou rozehrávku brankáře potrestal Nick Bonino gólem na 1:1, Hertl pak za stavu 1:2 trefil tyč, ale Timo Meier využil v 51. minutě přesilovou hru. Kings kontrovali slepenými brankami, které během 53 sekund vstřelili Gabriel Vilardi a Drew Doughty. Zápas na konci 58. minuty zdramatizoval na brankovišti stojící Hertl, o jehož chrániče se otřela střela Alexandera Barabanova, ale skóre už se nezměnilo.

San Jose je v polovině základní části třináct bodů od play off. V aktuálním ročníku vyhráli Sharks jen 13 ze 43 zápasů, osmkrát ještě bodovali za prohru v prodloužení nebo nájezdech. "Není lehké, čím si v této sezoně procházíme. Tým je hodně frustrovaný, protože cítíme, že hra je lepší než výsledky. Ale jsem na tým hrdý, jak bojuje a nevzdává se. Dokonce i za stavu 4:2 to kluci nezabalili, snížili a měli šanci vyrovnat," řekl trenér Sharks Dave Quinn.

Edmonton v Anaheimu dominoval a soupeře přestřílel 53:23. McDavid, který vypálil v zápase osmkrát, zvýšil po individuální akci v 11. minutě na 3:1. Oilers vedli už po první třetině 4:1 a po dvou 6:1. Dvě jejich branky vstřelil Klim Kostin.

"Potřebovali jsme vyhrát, to byla nejdůležitější věc. Na tomhle výkonu můžeme stavět," řekl McDavid. Edmonton, který je na posledním postupovém místě do play off, vytvořil s 53 střelami klubový rekord v zápase na ledě soupeře.

Konecny skóroval poprvé ve 20. minutě, kdy jen 21 sekund od vyrovnání na 1:1 vrátil Philadelphii vedení. "Každý gól do šatny tým nakopne. Povzbudil i naši lajnu. Většinu času jsme bránili Ovečkinovu formaci a nic jsme si do té doby nevytvořili, zatímco soupeř měl hodně šancí. Gól nám pomohl a dodal sebevědomí," řekl Konecny, který bodoval podesáté v řadě a aktuálně je jeho série nejdelší v lize.

Podruhé se prosadil v oslabení, poté co z přečíslení dva na jednoho zvýšil v čase 47:28 na 4:1. Svůj druhý hattrick v NHL zkompletoval třináct sekund před koncem do prázdné branky při hře hostů bez gólmana. Třemi body mu sekundoval Scott Laughton (1+2) a Philadelphia vyhrála šesté z posledních sedmi utkání.

"Hrajeme více sebevědoměji v útoku a s tím přicházejí výsledky," vysvětlil útočník Philadelphie Owen Tippett. Flyers dělí sedm bodů od postupového místa do play off. Na straně Washingtonu si připsal první bod v sezoně za asistenci Nicklas Bäckström, který se vrátil po operaci do kolotoče NHL před třemi dny. Ovečkinovi stále chybí jedna trefa, aby posedmnácté v kariéře dosáhl v sezoně na metu třiceti branek. Vyrovnal by tím rekord NHL, který drží Mike Gartner.

Mitchell Marner rozhodl gólem z 59. minuty o výhře Toronta 2:1 nad Nashvillem. Kanadský útočník doma bodoval poosmnácté v řadě, čímž vyrovnal klubový rekord Darryla Sittlera ze sezony 1977/78. Skóre otevřel v 17. minutě John Tavares, Nashville vyrovnal v úvodu druhé třetiny brankou Filipa Forsberga. David Kämpf odehrál za vítěze téměř šestnáct minut, ale nebodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Na gól už čeká od 8. prosince čtrnáct zápasů.

Výsledky NHL:
Philadelphia - Washington 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)
Branky: 20., 48. a 60. Konecny, 8. Laughton, 46. Tippett - 20. Hathaway, 50. Johansson, 55. Oshie. Střely na branku: 36:29. Diváci: 17 352. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Tippett, 3. Laughton (všichni Philadelphia).
Toronto - Nashville 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 17. Tavares, 59. Marner - 22. F. Forsberg. Střely na branku: 35:33. Diváci: 18 638. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Murray, 3. Tavares (všichni Toronto).
Anaheim - Edmonton 2:6 (1:4, 0:2, 1:0)
Branky: 9. Carrick, 41. Benoit - 20. a 28. Kostin, 4. Holloway, 5. Nugent-Hopkins, 11. McDavid, 39. Draisaitl. Střely na branku: 23:53. Diváci: 16 963. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Kostin (oba Edmonton), 3. Carrick (Anaheim).
Los Angeles - San Jose 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Branky: 6. Kempe, 27. Byfield, 53. Vilardi, 54. Doughty - 22. Bonino, 51. Meier, 58. HERTL. Střely na branku: 37:30. Diváci: 16.717. Hvězdy zápasu: 1. Byfield, 2. Doughty, 3. Kempe (všichni Los Angeles).
2.Winnipeg4126114137:11053
3.Minnesota4022414129:11648