Hvězdám NHL vytekly nervy. Vypěnil i kouč, kterého rozhodčí vyhodil ze střídačky

Nedaří se, nedaří. Ambiciózní hokejisté Edmontonu se potápí ke dnu a v celé NHL už jsou horší jen naprosto zoufalí San Jose Sharks. Oilers nenaplňují očekávání, ve Vancouveru v pondělí prohráli 2:6, připsali si třetí porážku za sebou a z dosavadních 11 zápasů získali jen pět bodů. Nahromaděná frustrace už na ledě Canucks začala probublávat ven.

Kapitán Edmontonu Oilers Connor McDavid během utkání s Vancouverem

Nervy vytekly i největším hvězdám Leonu Draisaitlovi a Connor McDavidovi, kteří se po hromadné mele ve stejný okamžik poroučeli na trestnou lavici. První jmenovaný dostal ke dvouminutovému trestu ještě deset minut za nesportovní chování.

A krátce poté musel kvůli peprným slovům na adresu rozhodčího opustit střídačku i kouč Jay Woodcroft.

Vypjatá chvilka se začala rodit poblíž brány Vancouveru, kde se postrkovali McDavid s J.T. Millerem. Zach Hyman poté chytl Millera a Philip Di Gissupee poslal k ledu McDavida. V následujícím střídání pak nastartovaný McDavid sundal k zemi Piuse Sutera. Strhla se další bitka, v níž si vykoledoval trest i Draisaitl.

Oilers v následném oslabení zápas definitivně ztratili, když Miller po asistenci Filipa Hronka dal gól na 5:2 pro domácí.

Kouč Woodcroft byl vykázán ze střídačky šest minut před koncem zápasu, když si od plic ulevil směrem k rozhodčím poté, co byl tvrdě zasažen edmontonský Dylan Holloway při své šanci v bezprostřední blízkosti brány.

Po zápase se Woodcroft hájil tím, že mu zákrok na Hollowaye přišel stejný, za jaký byl předtím vyloučen McDavid.

„Musím se ale polepšit. I když jsem podle mě nijak nepřekročil čáru, ale někdy vyšlete zprávu nebo položíte nějak otázku a způsob, jakým je přijata, neodpovídá tomu, co jste zamýšlel,“ uvedl.