Hvězdou týdne v NHL byl kapitán Pittsburghu Crosby

Ocenění pro nejlepšího hráče uplynulého týdne v NHL získal kapitán Pittsburghu Sidney Crosby. Pětatřicetiletý kanadský útočník si připsal nejvíce gólů (4), asistencí (7) a bodů (11) ze všech hokejistů v soutěži.

Sidney Crosby (87) z Pittsburghu při utkání s Torontem.

Crosbymu se povedlo během týdne dvakrát zaznamenat čtyři body v zápase, bilanci 2+2 měl při výhře 6:4 nad Minnesotou a 1+3 zapsal při vítězství 5:3 nad Chicagem. Pittsburgh ze čtyř utkání tři vyhrál.

Druhou hvězdou byl vyhlášen útočník St. Louis Pavel Bučněvič. Ve čtyřech zápasech vstřelil sedmadvacetiletý rodák z Čerepovce tři góly a na čtyři nahrál. Pomohl Blues ke čtyřem výhrám a prodloužení vítězné série už na šest zápasů.

Ocenění pro třetí hvězdu patří gólmanovi Martinu Jonesovi, jenž Seattlu vychytal dvě výhry v prodloužení s průměrem 1,90 obdržené branky na zápas a úspěšností zásahů 93,2 procenta.