Florida - Dallas 1:2 PPJágr v akci! Nevyšel naprázdno, Florida ale neuspěla

London

Hokejista Jaromír Jágr nastoupil do přípravného zápasu, jeho Florida prohrála s Dallasem 1:2 v prodloužení. Pro Jágra to byl úvodní duel před novou sezónou. Nejstarší hráč NHL zaznamenal asistenci při gólu Jonathana Huberdeaua 6,2 vteřiny před pauzou. Dallas ale zápas otočil, ve 25. minutě vyrovnal Antoine Rousell a v prodloužení rozhodl Nick Ebert. Brankář Ondřej Pavelec se podílel čistým kontem na výhře hokejistů Winnipegu na ledě Calgary 4:0.

Aleksander Barkov (16) z Floridy operuje před brankářem Dallasu Maximem Lagacem (35).

Je zpět, Jágr nastoupil k prvnímu přípravnému utkání před další sezónou v NHL. Kolotoč zápasů a cestování pro čtyřiačtyřicetiletého útočníka vypukl. A opět na něj budou trenéři a fanoušci spoléhat. Co předvede v ročníku 2016/2017?

Přípravný zápas s Dallasem Florida prohrála 1:2 po prodloužení, přesto se český útočník zapsal do statistik, když přihrál na gól v poslední minutě zahajovací třetiny. „Chci hrát všechny (přípravné) zápasy, abych byl připravený na sezónu," uvedl Jágr pro zámořská média.

„Očekávání jsou vysoká, ale každý rok je jiný. Nikdo nemá nic jistého, je tu hodně týmů, které se chtějí zlepšit, protože nebyly v play-off, takže musíme být lepší," řekl český forvard už před přípravnými zápasy.

Pavelec vše vychytal

Pavelec, který byl trojkou českého týmu na zářijovém Světovém poháru, pochytal při svém prvním startu všech 31 střel.

Gólem a asistencí přispěl k vítězství Detroitu 6:3 nad Chicagem útočník Martin Frk. Přihrávku na jediný gól Floridy při porážce s Dallasem 1:2 v prodloužení si ve svém prvním vystoupení v přípravě připsal čtyřiačtyřicetiletý Jaromír Jágr.

Winnipeg vedl díky trefám Scotta Kosmachuka, Bena Chiarota, Marka Stuarta a Paula Postmy 4:0 už v polovině utkání. Pavelec byl neprůstřelný. "Každý chce vyhrávat zápasy a dostat se na vítěznou vlnu. Nula je vždycky příjemná. Ale není to o čistém kontu, jsem rád, že jsem si po dlouhé době opět zachytal v zápase. Makal jsem, tréninkový kemp se blíží ke konci a moc utkání nezbývá," řekl serveru nhl.com Pavelec.

Frk už po 117 vteřinách utkání zvýšil po přihrávce Tomáše Noska na 2:0 pro Detroit a ve 38. minutě v přesilové hře asistoval u trefy Anthonyho Manthy, který upravil na 5:2. V brance vítězů odchytal celý zápas Petr Mrázek a ze 14 střel inkasoval od Chicaga tři branky.

Čtyři Češi v neděli opustili kempy

Čtyři čeští hokejisté opustili v neděli přípravné kempy. Obránce Dominik Mašín zamířil z Tampy Bay na farmu do Syracuse Crunch, brankář Marek Langhamer se přesunul z Arizony do Tucsonu Roadrunners, z Bostonu odešli gólman Daniel Vladař do Providence rovněž do AHL a obránce Jakub Zbořil se vrátil do Saint John Sea Dogs do juniorské QMJHL.

Dvacetiletý Mašín po odchodu ze Slavie absolvoval poslední dva ročníky v Peterboroughu v juniorské OHL. Vicemistr světa do 18 let z roku 2014 sehrál v Syracuse už čtyři duely na konci minulé sezóny. Tampa si Mašína vybrala ve druhém kole draftu před dvěma lety na 35. pozici.

Dvaadvacetiletý Langhamer byl v uplynulé sezoně sedmkrát na lavičce při duelech NHL, ale premiéry ve slavné lize se nedočkal. V AHL odchytal 19 utkání na farmě ve Springfieldu s průměrem 3,8 obdržené branky na zápas a s úspěšnosti zákroků 88,3 procenta. V osmi duelech se představil i v ECHL v dresu Rapid City. Arizona jej draftovala v roce 2012 v sedmém kole na 184. pozici.

Devatenáctiletého Vladaře si Boston vybral loni ve třetím kole draftu na 75. místě. Stříbrný medailista z mistrovství světa osmnáctek z roku 2014 v minulém ročníku po odchodu z Kladna chytal v juniorské USHL za Chicago Steel. Nastoupil k 30 duelům, měl průměr 2,31 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 92 procent.

Stejně starého Zbořila draftoval Boston loni v prvním kole na 13. pozici. Odchovanec Komety Brno strávil v Saint John už uplynulé dvě sezóny. Během nich si připsal v 94 duelech základní části 53 bodů za 19 branek a 34 asistencí. Ve 22 utkáních play off zaznamenal tři trefy a 10 přihrávek.

Trenér Laviolette prodloužil v Nashvillu

Trenér Peter Laviolette prodloužil o dva roky smlouvu u hokejistů Nashvillu v NHL. Jednapadesátiletý kouč se Predators upsal do roku 2021.

Laviolette má za sebou v Nashvillu dvě sezóny, v nichž pokaždé dovedl tým do play off. V roce 2014 se stal teprve druhým koučem v klubové historii po Barrym Trotzovi, ten po patnácti letech u Predators odešel do Washingtonu.

Američan Laviolette před Nashvillem trénoval New York Islanders, Carolinu a Philadelphii. S Hurricanes získal v roce 2006 Stanley Cup, s Flyers o čtyři roky později podlehl ve finále NHL Chicagu.

Přípravné zápasy před NHL:
Florida - Dallas 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1), hráno v Londonu
Branky: 20. Huberdeau (Jágr) - 25. Rousell, 63. Ebert.
Columbus - Pittsburgh 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 14. Rowney, 25. Kühnhackl.
Minnesota - Carolina 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 21. Coyle, 50. E. Staal, 56. Zucker - 9. Ryan.
Detroit - Chicago 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
Branky: 1. Glendening, 2. Frk (Nosek), 11. DeKeyser, 33. Larkin, 38. Mantha (Frk), 58. Athanasiou - 16. Fortin, 30. Rasmussen, 43. Mashinter. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal celý zápas, inkasoval ze 14 střel tři branky a měl úspěšnost zákroků 78,6 procenta.
Toronto - Montreal 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 30. Zajcev, 48. Rielly, 65. Hunwick - 14. Audette, 60. Carr.
Anaheim - Los Angeles 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 29. Andreoff.
Vancouver - San Jose 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 4. T. Ruutu, 17. Rödin - 11. a 65. Nieto, 39. Labanc.
Los Angeles - Edmonton 3:2 (1:0, 1:0, 1:2), hráno ve Vernonu
Branky: 10. Puljujärvi, 24. McDavid, 46. Eberle - 45. LaDue, 50. McNabb.
Calgary - Winnipeg 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 5. Kosmachuk, 19. Chiarot, 29. Stuart, 31. Postma. Brankář Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal celý zápas, z 31 střel neinkasoval.