Philadelphia - Washington 3:5Kämpf opět skóroval v oslabení, Kempný dal gól po více než dvou letech

Útočník David Kämpf dal v NHL ve druhém zápase po sobě gól v oslabení a pomohl hokejistům Toronta k vítězství 4:1 nad Pittsburghem. Po více než dvou letech se mezi střelce zapsal obránce Michal Kempný, který se podílel jednou brankou na výhře Washingtonu na ledě Philadelphie 5:3. Tomáš Hertl přihrál na dva góly San Jose, které doma podlehlo Vancouveru 4:5 v prodloužení.

Český obránce Michal Kempný (uprostřed) se raduje z gólu proti Philadelphii se spoluhráči z Washingtonu Johnem Carlsonem a Nicem Dowdem.

Jakub Voráček podpořil asistencí výhru Columbusu 7:4 v Chicagu. Na straně poražených připravil jeden gól Dominik Kubalík. Další český útočník Kristian Reichel přihrál v 54. minutě na vítězný gól Winnipegu, který doma zdolal Seattle 5:3.

Kämpf ujel v závěru druhé třetiny s Morganem Riellym, po jehož přihrávce zvýšil na 3:0. Český útočník skóroval posedmé v sezoně a je prvním hráčem Toronta od sezony 2014/15, který dal gól v oslabení ve dvou zápasech po sobě. "Speciální formace jsou více vidět, když máte hodně vyloučení. Odvedli jsme ale v oslabení dobrou práci. Ubránili jsme všechna a ještě dali gól," těšilo Riellyho.

Už 33. branku v tomto ročníku dal jeho spoluhráč Auston Matthews a vyrovnal se na chvíli nejlepším střelcům soutěže Chrisi Kreiderovi z New York Rangers a Leonu Draisaitlovi, který ale vstřelil dva góly při výhře Edmontonu 7:3 nad Anaheimem a oběma odskočil. Toronto si připsalo na domácím ledě sedmou výhru v řadě i díky 45 úspěšným zákrokům gólmana Jacka Campbella, který dostal přednost před Petrem Mrázkem. Penguins neuspěli po šesti venkovních vítězstvích. Jejich čestný úspěch zaznamenal Jevgenij Malkin.

Kempný nastoupil za Washington po třech týdnech a v teprve osmém utkání v této sezoně NHL si připsal druhý bod. Gól dal poprvé od října 2019 po 61 zápasech.

Český obránce otevřel skóre v 19. minutě střelou od modré čáry. Domácím se povedlo vývoj zápasu otočit, ale Washington třemi góly v závěrečných třech minutách rozhodl utkání ve svůj prospěch. Obrat zařídil dvěma trefami v rozmezí 105 sekund Garnet Hathaway a střelou do prázdné branky zpečetil výhru John Carlson.

Washington se musel opět obejít o Vítka Vaněčka, který ale absolvoval ráno v den zápasu první trénink od zranění, jež utrpěl 1. února. Klub na jeho návrat netlačí, ani blíže neupřesnil detaily zranění. Kouč Peter Laviolette pouze uvedl, že se zdravotní stav českého gólmana zlepšuje a že proces léčby je podobný jako u případů s otřesy mozku.

Hertl se zasloužil o vyrovnání z 1:3 na 3:3, když se po jeho přihrávkách prosadil v přesilových hrách na přelomu druhé a třetí třetiny Timo Meier. San Jose celý zápas dotahovalo ztrátu, prohrávalo také 0:2 a 3:4, a prodloužení si vynutilo trefou Alexandra Barabanova v čase 59:59. Vancouver ale přeci jen získal dva body, výhru mu zajistil gól J.T. Millera.

San Jose tak prohrálo popáté v řadě a na postupové příčky do play off ztrácí šest bodů. "Pokud budeme hrát stejně jako poslední dvě třetiny, získáme slušný počet bodů. Musíme ale začít od první sekundy," řekl trenér Sharks Bob Boughner. "Poslední zápasy jsme nehráli nejlépe a ještě musíme hodně věcí vylepšit, ale máme bod a myslím si, že jsme dnes vykročili správným směrem," doplnil Meier.

Po Voráčkově akci padl první gól zápasu mezi Chicagem a Columbusem. Kladenský odchovanec se opřel v přesilové hře v pravém kruhu do puku a jeho střelu dorazil Boone Jenner. Za 13 sekund zvýšil Jegor Činachov, ale Chicago ještě v úvodní třetině vyrovnalo. Kontaktní gól vymyslel v početní převaze Kubalík, po jehož pasu zakončoval u tyčky do prázdné branky Philipp Kurashev. V dalším průběhu utkání úřadoval Patrik Laine, který hattrickem zařídil Columbusu výhru.

Winnipeg otočil proti Seattlu v rozmezí 20. až 32. minuty z 0:2 na 3:2, ale ve třetí třetině o náskok přišel trefou Jordana Eberleho. V rozhodující akci utkání měl prsty Reichel. Český útočník, který si připsal druhý bod v sezoně (1+1), přihrál na levý kruh Kyleu Connorovi a ten poslal puk na opačnou stranu skórujícímu Joshi Morriseymu.

Filip Chytil neuspěl v šestém kole penaltového rozstřelu v situaci, kdy musel skórovat, aby zápas pokračoval, a New York Rangers podlehli Detroitu 2:3 po nájezdech. V dresu vítězů Filip Hronek a Filip Zadina nebodovali. David Pastrňák vyšel počtvrté v řadě naprázdno při prohře Bostonu 1:4 na ledě New York Islanders.

Po deseti zápasech se dočkal vítězství Montreal, který porazil St. Louis 3:2 v prodloužení. Bývalý hvězdný útočník Martin St. Louis, který nedávno vystřídal na střídačce Canadiens odvolaného Dominiquea Ducharmea, oslavil na čtvrtý pokus svůj první úspěch v roli trenéra.

Výsledky pátečních zápasů NHL:
NY Rangers - Detroit 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 33. K'A. Miller, 52. Zibanejad - 3. Stecher, 34. D. Larkin, rozhodující sam. nájezd P. Suter. Střely na branku: 39:33. Diváci: 16.461. Hvězdy zápasu: 1. Greiss, 2. P. Suter (oba Detroit), 3. Šesťorkin (NY Rangers).
Philadelphia - Washington 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Branky: 29. a 57. Mayhew, 40. Sanheim - 58. a 59. Hathaway, 19. Kempný, 33. Snively, 60. Carlson. Střely na branku: 33:25. Diváci: 16.886. Hvězdy zápasu: 1. Hathaway (Washington), 2. Mayhew (Philadelphia), 3. Hagelin (Washington).
Toronto - Pittsburgh 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 1. Matthews, 26. Rielly, 39. Kämpf, 47. Bunting - 44. Malkin. Střely na branku: 29:46. Diváci: 8139. Hvězdy zápasu: 1. Campbell, 2. Rielly, 3. Matthews (všichni Toronto).
Montreal - St. Louis 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 60. a 63. Caufield, 8. Byron - 19. Thomas, 59. Bučněvič. Střely na branku: 30:37. Diváci: 500. Hvězdy zápasu: 1. Caufield, 2. Byron, 3. Montembeault (všichni Montreal).
Buffalo - Ottawa 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 14. Okposo - 37. Sanford, 51. Watson, 60. B. Tkachuk. Střely na branku: 24:28. Diváci: 7026. Hvězdy zápasu: 1. Watson, 2. Holden, 3. Sanford (všichni Ottawa).
NY Islanders - Boston 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 32. Pageau, 46. Dobson, 54. Barzal, 59. Nelson - 18. Hall. Střely na branku: 29:27. Diváci: 16.518. Hvězdy zápasu. 1. Barzal, 2. Dobson, 3. Nelson (všichni NY Islanders).
Winnipeg - Seattle 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Branky: 20. Toninato, 22. Dubois, 32. Wheeler, 54. Morrissey (K. Reichel), 60. Connor - 4. Dunn, 13. Johansson, 48. Eberle. Střely na branku: 29:23. Diváci: 13.071. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler (Winnipeg), 2. Johansson (Seattle), 3. Dubois (Winnipeg).
Chicago - Columbus 4:7 (2:3, 1:1, 1:3)
Branky: 11. Kurashev (Kubalík), 15. Carpenter, 39. Entwistle, 49. DeBrincat - 21., 48. a 60. Laine, 7. Jenner (Voráček), 8. Činachov, 17. Domi, 52. Bjorkstrand. Střely na branku: 32:37. Diváci: 19.290. Hvězdy zápasu: 1. Laine, 2. Werenski (oba Columbus), 3. Carpenter (Chicago).
Edmonton - Anaheim 7:3 (1:2, 3:0, 3:1)
Branky: 31. a 51. Draisaitl, 19. E. Kane, 25. D. Ryan, 28. Puljujärvi, 45. Foegele, 52. Hyman - 5. Henrique, 15. Milano, 50. Zegras. Střely na branku: 41:30. Diváci: 9150. Hvězdy zápasu: 1. D. Ryan, 2. McLeod, 3. Foegele (všichni Edmonton).
San Jose - Vancouver (0:2, 2:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 35. a 41. Meier (na obě Hertl), 24. Couture, 60. Barabanov - 15. Boeser, 18. Q. Hughes, 31. Lammikko, 55. Garland, 63. J.T. Miller. Střely na branku: 28:27. Diváci: 10.608. Hvězdy zápasu: 1. J.T. Miller (Vancouver), 2. Meier, 3. Barabanov (oba San Jose).