Washington - Buffalo 6:1Kempný prožívá fantastický vstup do sezony, Vrána dvakrát skóroval

New York

Jakub Vrána dvěma góly přispěl k výhře Washingtonu 6:1 nad Buffalem, Michal Kempný v tomtéž zápase třikrát asistoval, Radko Gudas přihrával na jeden gól Capitals. Gólově se prosadili také Tomáš Hertl s Martinem Nečasem.

Jakub Vrána slaví gól do sítě Buffala.

Po šesti minutách hry se český křídelník prosadil poprvé, když v obranném pásmu převzal kotouč od Wilsona, poté využil své rychlosti a ujel svým soupeřům, aby samostatný nájezd zakončil tvrdou ranou zápěstím přesně k tyči.

O tři minuty později odchovanec Letňan zvyšoval na 3:0, když z voleje napálil přihrávku Michala Kempného od mantinelu. Pro Vránu to byl šestý gól v sezoně.

Capitals šli do kabin po první dvacetiminutovce s vedením 4:0, když u poslední trefy si připsal asistenci Radko Gudas, jenž v rohu obranného pásma založil akci, na jejím konci se prosadil Brendan Leipsic.

Hosté se ve druhé části dočkali snížení, když Henrimu Jokiharjuovi byl připsán gól poté, co kotouč nešťastně tečoval zády obránce Jonas Siegenthaler. Domácí však opět získali čtyřgólový náskok, když Michal Kempný zachránil na modré čáře pro svůj tým pobyt v útočném pásmu, navíc záhy nahodil kotouč prudce na bránu, kde ještě šikovně tečoval Tom Wilson.

Vrána, který byl později vyhlášen hvězdou zápasu, se málem dočkal hattricku, jenže po přihrávce Kuzněcova jej vychytal betonem gólman Linus Ullmark. Na konečných 6:1 pak ve třetí části upravil skóre T. J. Oshie, jenž opět tečoval Kempného šikovné nahození. 29letý rodák z Hodonína, který vynechal úvodní zápasy kvůli zranění, si tak připsal už osmý bod v sedmém utkání tohoto ročníku. S bodovým průměrem 1,14 bodů na zápas se řadí mezi úplnou špičku mezi obránci NHL.

Martin Nečas vstřelil svůj třetí gól v sezoně, když zakončil parádní akci Ryana Dzingela, a pomohl tak Carolině k výhře 7:3 nad Detroitem. Petr Mrázek na straně vítězů vychytal 29 z 32 střel a mohl se tak radovat z patnácté domácí výhry v řadě. Úchvatnou sérii započal už v play off minulé sezony.

Ondřej Palát jednou asistencí pouze zmírnil prohru Tampy Bay 2:5 na ledě New Yorku Islanders. Český útočník po přihrávce Ryanu McDonaghovi sjel před bránu, kde šikovně clonil ve výhledu brankáři Greissovi, zatímco McDonagh napálil kotouč rovnou do sítě.

Tomáš Hertl vyrovnával tečí při signalizovaném vyloučení ve třetí třetině na 2:2, jeho San Jose však do konce střetnutí obdrželo gól od Nikolaje Ehlerse a proti Winnipegu tak na bod nedosáhlo.

Philadelphia porazila New Jersey 4:3 po nájezdech, když jí nejprve zachránil bod svým prvním gólem v NHL Joel Farabee. St. Louis zdolalo Columbus 4:3 po prodloužení brankou Davida Perrona a slaví tak třetí výhru v řadě.

Dallas i díky 37 zákrokům Antona Khudobina a dvěma gólům Roope Hintze porazil Colorado 2:1. Ryan Getzlaf rozhodl trefou v prodloužení o vítězství Anaheimu 2:1 nad Vancouverem.

Výsledky NHL
New Jersey - Philadelphia 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 7. Simmonds, 35. Vatanen, 50. T. Hall - 28. a rozhodující sam. nájezd Couturier, 11. Lindblom, 52. Farabee. Střely na branku: 26:31. Diváci: 14.624. Hvězdy zápasu: 1. Couturier (Philadelphia), 2. T. Hall, 3. Vatanen (oba New Jersey).
NY Islanders - Tampa Bay 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Branky: 25. Barzal, 32. Pulock, 53. Josh Bailey, 55. Lee, 60. Brassard - 28. Gourde, 59. McDonagh (Palát). Střely na branku: 26:35. Diváci: 12.043. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Barzal, 3. Greiss (všichni NY Islanders).
Washington - Buffalo 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)
Branky: 7. a 10. Vrána (na druhou Kempný), 7. Stephenson, 11. Leipsic (Gudas), 37. T. Wilson (Kempný), 54. Oshie (Kempný) - 31. Jokiharju. Střely na branku: 34:30. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Vrána, 2. T. Wilson, 3. Leipsic (všichni Washington).
Carolina - Detroit 7:3 (1:1, 4:2, 2:0)
Branky: 21. a 32. Aho, 8. A. Svečnikov, 22. Niederreiter, 29. Nečas, 42. B. McGinn, 57. T. Teräväinen - 17. a 29. Mantha, 37. Bertuzzi. Střely na branku: 34:32. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval tři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 90,63 procent. Diváci: 15.383. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. D. Hamilton, 3. A. Svečnikov (všichni Carolina).
St. Louis - Columbus 4:3 v prodl. (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 15. R. Thomas, 33. B. Schenn, 33. Sundqvist, 61. Perron - 20. Dubois, 26. Milano, 31. Bjorkstrand. Střely na branku: 27:30. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. Sundqvist (oba St. Louis), 3. Dubois (Columbus).
Colorado - Dallas 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 30. MacKinnon - 19. a 26. Hintz. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18.020. Hvězdy zápasu: 1. Hintz (Dallas), 2. MacKinnon (Colorado), 3. Chudobin (Dallas).
Anaheim - Vancouver 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 14. Silfverberg, 63. Getzlaf - 54. Gaudette. Střely na branku: 29:40. Diváci: 15.173. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. Markström (Vancouver).
San Jose - Winnipeg 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 24. Goodrow, 41. Hertl - 14. G. Bourque, 28. Wheeler, 59. Ehlers. Střely na branku: 53:19. Diváci: 15.117. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Connor (oba Winnipeg), 3. Hertl (San Jose).