Chicago - Philadelphia 3:1Kubalík asistencí pomohl Chicagu k výhře

Český hokejový útočník Dominik Kubalík pomohl Chicagu k domácí výhře 3:1 nad Philadelphií. Plzeňský rodák asistoval Eriku Gustafssonovi u úvodní branky zápasu a v končící sezoně si připsal 31. bod.

Brankář Chicaga Kevin Lankinen (32) čelí ataku Kevina Hayes (13) z Philadelphie, vpravo je Dominik Kubalík (8).

Šestadvacetiletý Kubalík ve 2. minutě jediného pondělního utkání NHL posunul puk na Jonathana Toewse. Kapitán týmu našel úplně volného obránce Gustafssona a ten i díky Kubalíkově povedené cloně na hranici brankoviště překonal Felixe Sandströma.

Blackhawks potvrdili povedený vstup do utkání v sedmé minutě, kdy zvýšili na 2:0. Toews ujel za obranu Flyers a v samostatném úniku se trefil přesně mezi Sandströmovy nohy. .

Neuplynuly ani dvě minuty a Flyers se vrátili do hry. Scott Laughton našel před odkrytou brankou Kevina Hayese, jenž snížil na 1:2. V dalším průběhu zápasu ale hostující střelci brankáře Kevina Lankinena nepřekonali a Chicago si i díky pojistce Alexe DeBrincata došlo pro výhru.

Americký kanonýr vstřelil 41. gól v sezoně a vyrovnal svůj rekord ze sezony 2018/2019. Své osobní maximum v počtu nahrávek vyrovnal Patrick Kane, jenž si u DeBrincatova gólu připsal 66. asistenci v ročníku.

"Dnes jsme tvrdě pracovali a byli jsme za to odměněni. Udělali jsme spoustu povedených věcí, ale na můj vkus jsme za jednobrankového vedení zbytečně riskovali. Díky otevřené hře mohl Patrick (Kane) přidal klidně dalších deset asistencí, ale nedokázali jsme dobře rozehrané situace dovést až do konce," litoval trenér Chicaga Derek King.

Brankář Sandström ve svém čtvrtém zápase v NHL střelce Chicaga trápil. Kryl 30 střel a zaskvěl se především proti Kurashevovi nebo Raddyshovi, jimž skvělými zásahy překazil gólovou radost. I přes prohru a tři inkasované branky byl s jeho výkonem spokojený i trenér Mike Yeo.

"Po delší době se dostal do branky a hned z první vážnější situace inkasoval. V dalším průběhu zápasu ho to ale neovlivnilo. Chytal opravdu výborně a dal nám šanci na lepší výsledek. V průběhu zápasu předvedl opravdu několik skvělých zásahů, blýskl se hlavně v oslabení, kdy nás několikrát podržel," chválil pětadvacetiletého Švéda trenér Yeo.

Oba celky se pohybují u dna svých konferencí, a proto již delší dobu hrají bez možnosti postupu do vyřazovacích bojů. Chicago je po výhře čtrnáctým celkem Západní konference, Philadelphia je na Východě předposlední patnáctá.

Výsledky NHL:
Chicago - Philadelphia 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 2. E. Gustafsson (D. Kubalík), 7. J. Toews, 48. DeBrincat – 9. K. Hayes. Sřřely na branku: 33:34. Diváci: 18 642. Hvězdy zápasu: 1. J. Toews, 2. DeBrincat, 3. McCabe (všichni Chicago).