Dallas - Chicago 4:3 PPKubalík poslal Chicago do prodloužení, v něm ale Blackhawks padli. Hronek se podílel na vysoké výhře Detroitu

Dnešní program zámořské NHL byl výrazně zredukován kvůli značnému výskytu koronaviru v jednotlivých týmech. Prosadili se tak pouze dva čeští hokejisté. Dominik Kubalík svou šestou trefou v sezoně zachránil Chicagu alespoň bod, když zápas proti Dallasu poslal do prodloužení. V něm se ale prosadil Klingberg a Stars zvítězili 4:3. U vysoké výhry Detroitu 5:2 nad New Jersey byl obránce Filip Hronek, který si připsal asistenci u prvního gólu Red Wings. Martin Nečas se už krátce po startu zápasu Caroliny proti Los Angeles zranil.

Dominik Kubalík v zápase proti Dallasu vstřelil gól.

Dallas vedl po první třetině 2:0. Oba góly vstřelil v přesilových hrách Joe Pavelski. Chicago ve 26. minutě snížilo po pohledné kombinaci, na jejíž konci stál Alex DeBrincat. Už za čtrnáct sekund ale kontroval zblízka Jason Robertson. Ještě v prostřední třetině dal z přečíslení kontaktní branku Dylan Strome a v 52. minutě vyrovnal Kubalík tečí. Prodloužení rozhodl v početní převaze obránce John Klingberg.

Hronek si připsal přihrávku u kuriózní branky. Český bek nahodil z obranného pásma puk do rohu kluziště a gólman New Jersey Akira Schmid se jej vydal k zadnímu mantinelu zastavit. Kotouč se ale nečekaně odrazil před branku a Larkin zakončoval do prázdné. S hosty gól neotřásl, ještě v úvodní třetině vyrovnali. Detroit rozhodl o výhře třemi góly v rozmezí 32. až 36. minuty, v níž Larkin zkompletoval trefou na 4:1 svůj první hattrick v NHL.

Martin Nečas stihl jen pět střídání a kvůli zranění v horní části těla z utkání odstoupil. I bez něj Carolina zvítězila 5:1 nad Los Angeles. Trenér Caroliny Rod Brind´Amour neměl po utkání žádné upřesňující informace o zdravotním stavu Nečase.

Kouč měl problémy se složením sestavy už před startem duelu, kvůli covidovému protokolu postrádal podruhé za sebou šest hráčů včetně nejproduktivnějšího hráče Sebastiana Aha. Před dvěma dny hrál jen s deseti útočníky, tentokrát si pomohl pěti útočníky z farmy. Jeho svěřenci ale skvěle začali: po 96 sekundách vedli 2:0 a v polovině utkání 4:0.

V zápase mezi Philadelphií a Ottawou padlo sedm branek, z vítězství se ve druhé minutě prodloužení mohli radovat Flyers díky gólu Travise Sanheima na 4:3.

V posledním dnešním utkání se proti sobě postavil Seattle a Edmonton. Duel plný gólů nakonec lépe vyzněl pro Oilers, kteří svého soupeře přestříleli 41:17 a i díky skvělému Leonu Draisaitlovi, který zaznamenal tři asistence, zvítězili 5:3.

Výsledky nedělních zápasů NHL:
Philadelphia - Ottawa 4:3 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 5. Giroux, 8. Lindblom, 55. Farabee, 62. Sanheim - 23. Stützle, 24. Formenton, 54. Zub. Střely na branku: 38:31. Diváci: 18.437. Hvězdy zápasu: 1. Sanheim, 2. Lindblom (oba Philadelphia), 3. Formenton (Ottawa).
Carolina - Los Angeles 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 1. Kotkaniemi, 2. Fast, 23. Pesce, 30. T. Teräväinen, 55. Drury - 36. Lizotte. Střely na branku: 33:33. Diváci: 16.238. Hvězdy zápasu: 1. Fast, 2. Kotkaniemi, 3. Skjei (všichni Carolina).
Detroit - New Jersey 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky: 16., 32. a 36. D. Larkin (na první Hronek), 33. a 55. Bertuzzi - 20. McLeod, 38. Mercer. Střely na branku: 30:33. Diváci: 19.015. Hvězdy zápasu: 1. D. Larkin, 2. Bertuzzi, 3. Seider (všichni Detroit).
Dallas - Chicago 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 6. a 8. Pavelski, 26. Robertson, 63. J. Klingberg - 26. DeBrincat, 27. D. Strome, 52. Kubalík. Střely na branku: 39:23. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. J. Klingberg (oba Dallas), 3. Hagel (Chicago).
Seattle - Edmonton 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
Branky: 5. Donato, 10. McCann, 37. Soucy - 18. a 49. Foegele, 14. Bouchard, 33. Sceviour, 60. McDavid. Střely na branku: 17:41. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Foegele (Edmonton), 2. Donato, 3. Eberle (oba Seattle).